Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
480 postów 1309 komentarzy

Swiat Akwedukta

Akwedukt - Zyje dosc dlugo i staram sie mysleć. W życiu działam na wielu obszarach :-) Fizyka, sztuka inżynierska i logika - to podstawy myślenia racjonalnego. Ale również wiem sporo o duchowości. Bo przed nią przyszłość.

Moja opinia o Ryszardzie Kapuścińskim. A w ogóle to skandal jak z nim postąpiły media. Po prostu zabiły Go. Człowieka wielkiego talentu i wrażliwości.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W roku 1952 napisał podanie o przyjęcie go do PZPR.

Opinię o nim napisał Bronisław Geremek, wówczas członek PZPR (przez 18 lat) - pozytywną.

Kapuściński został przyjęty do partii w roku 1953.

"Debiutował poetycko w wieku 17 lat w tygodniku Dziś i Jutro. W 1950 zdał maturę w warszawskim gimnazjum im. Stanisława Staszica. W latach 1953–1981 był członkiem PZPR. W 1956 ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego i rozpoczął pracę (początkowo jako goniec) w redakcji Sztandaru Młodych. W 1956 otrzymał pierwszą nagrodę – Złoty Krzyż Zasługi – za reportaż To też jest prawda o Nowej Hucie, opisujący trudne warunki życia robotników na budowie kombinatu. W tym samym roku odbył swą pierwszą podróż zagraniczną – do Indii. Odszedł z gazety w 1958, odwołany przez redakcję za poparcie dla krytycznego wobec władzy tygodnika Po Prostu." - cytat z Wikipedii.

Kapuściński nigdy nie aspirował do stanowisk publicznych. Zaczął podróżowanie po świecie. Było to możliwe właśnie tylko dlatego, że został członkiem PZPR.

Zawdzięczam osobiście Kapuścińskiemu wiele informacji o wydarzeniach na całym świecie i delektowanie się treścią jego wielu książek oraz artykułów. Był i jest Guru polskiego i światowego dziennikarstwa.

W swoich podróżach po świecie wielokrotnie narażał życie.

Absolutnie nie mam do niego żadnych zastrzeżeń z tego powodu, by żeby realizować swoją pasję życiową zapisał się do potępianej partii.

W moim życiu (ur. 1954) pozanałem wielu wartościowych ludzi - członków PZPR.

Byli o niebo bardziej wartościowi niż obecne elyty RP.

Szkoda mi go, zmarł szybko po tym jak zaczęli dobierać się do niego medialni "gnoje".

 

KOMENTARZE

 • to nie tak!
  Szanowny Akweductus,

  cenię Pana za ciekawe i rzetelne analizy, zwłaszcza katastrofy smoleńskiej. Ale z Kapuścińskim nie ma Pan racji. Sprawa nie w tym, że był w PZPR. Ale w tym, że "konfabulował", wiele jego relacji to po prostu kłamstwa i bajeczki. A podawał je jako własne przeżycia. To dotyczy m.in. Szahinszaha. Tak nie postępuje dziennikarz, tylko propagandzista i fałszerz. Wielu ludzi z Zachodu wyczuwa ten fałsz w ksiązkach Kapuścińskiego, choć nie znają dobrze jego biografii.
 • @rowienski 18:58:47
  Proszę o dowody.
 • @Akwedukt 19:05:12
  RK chwali się przyjaźnią z Che Guevarą. Pytany o to dokładnie nie potrafił wskazać okoliczności i szczegółów.

  RK chwalił sie, że znał osobiście Patrice'a Lumumbę. Ale jego pierwszy wyjazd do Afryki nastapił po smierci Lumumby.

  Realia Teheranu i Iranu w ogóle w Szahinszahu to konfabulacja.

  Takich rzeczy jest dużo więcej. Facet mial pewien talent, ale podpisał pakt z czerwonym diabłem bez odwrotu. Ciekawe, że nie stworzył żadnego dzieła o Solidarności, fenomenie czasu, gdy Kapuscinski był w pełni sił twórczych. Dlaczego nie napisał?

  Co do opinii na zachodzie, mozna wskazać m.in. http://www.sueddeutsche.de/kultur/biographie-ryszard-kapuscinski-mein-freund-che-1.22506-2
 • Wspólczuje Ci ,że chowałweś się wsród hołty.
  ale sam jej nie wybierałeś.Takie życie.

  Pozdrawiam
 • NIESTETY ALE KAPUŚCIŃSKI BYŁ PROPAGANDZISTĄ I FAŁSZERZEM
  rowienski:
  "o nie tak!
  Szanowny Akweductus,

  cenię Pana za ciekawe i rzetelne analizy, zwłaszcza katastrofy smoleńskiej. Ale z Kapuścińskim nie ma Pan racji. Sprawa nie w tym, że był w PZPR. Ale w tym, że "konfabulował", wiele jego relacji to po prostu kłamstwa i bajeczki. A podawał je jako własne przeżycia. To dotyczy m.in. Szahinszaha. Tak nie postępuje dziennikarz, tylko propagandzista i fałszerz. Wielu ludzi z Zachodu wyczuwa ten fałsz w ksiązkach Kapuścińskiego, choć nie znają dobrze jego biografii."
  ================================

  Taka jest niestety prawda o Kapuścińskim.
 • @Zbigniew-Grzymski 07:41:46
  Szkoda, że o tym nie wiedziałem. No i trudno mi w to uwierzyć :-(

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930