Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
480 postów 1309 komentarzy

Swiat Akwedukta

Akwedukt - Zyje dosc dlugo i staram sie mysleć. W życiu działam na wielu obszarach :-) Fizyka, sztuka inżynierska i logika - to podstawy myślenia racjonalnego. Ale również wiem sporo o duchowości. Bo przed nią przyszłość.

Na NE pewna grupa ludzi usiłuje namówić innych, by w interesie Polski podpisali petycję w sprawie Smoleńska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jest to zawsze jakiś krok, dający szansę na poznanie prawdy.

I tu, na tym przykładzie wychodzi na bazie komentarzy szydło z worka,

kto jest kim.

Bowiem z wielu komentarzy wynika, że najlepiej nic nie robić.

Bo to niby nie ma sensu, bo zagadka zamordowanego prezydenta USA, WTC itp.

Ale może się okazać, że w jakimś czasie politycznie będzie sensowne dla USA,

podać swoją wiedzę w tym temacie.

Jeśli jesteście przeciwnego  zdania - to nie piszcie tych komentarzy.

Jeśli się z tym czujecie ok - to siedzcie na pupie, zacierajcie ręce i cieszcie się.

Pozostałych to jednak nie złamie.

KOMENTARZE

 • sądzę dokładnie tak samo...i wcale nie łudzę się że te podpisy
  natychmiast wyjaśnią katastrofę smoleńską ,ale kropla drąży kamień i nigdy nie wiadomo kiedy ta petycja komuś się bardzo przyda...a wszyscy widzą ze sytuacja jest niesłychanie niestabilna ,płynna i nikt tak naprawdę nie wie w która stronę może dmuchnąć wiatr i w czyje żagle ,lepiej mieć je gotowe ,to nic nie szkodzi...pozdrawiam..
 • @val 15:20:35
  Źagle?

  Petycja i podpisy to żagle?
 • znaczy co?
  Sadzicie, że miliony (optymistycznie zakładając) podpisów zmienią nastawienie Obamy? Gdyby mieli taką wolę już dawno daliby sygnał. Nie poto Czarny Mesjasz dał reset z Rosją, żeby teraz narazic się ni gniew cara.
  Faktycznie potral ludzi wierzących. Wierzących w cuda i czarnych dobrych wujków samów...
 • @ezaw 15:31:08
  Pływałeś kiedyś jachtem żaglowym bez silnika?

  Wygląda na to, że nie.

  W żeglarstwie wykorzystuje się każdy podmuch sprzyjającego wiatru po to by posunąć się "do przodu".

  Obawiam się jednak, że nie czujesz i nie wiesz o czym piszę.

  Ja i inni.
 • @Akwedukt 16:37:47
  Tusk "suwerennie" oddał śledztwo w ręce wrogów.
  Wy też to chcecie zrobić - tyle, że w ręce innego wroga.
  Jak ktoś traci instynkt niepodległości - to potrafi już innym tylko dupę lizać.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:43:37
  OK.

  Mamy komisję Millera i komisję ZP Macierewicza.

  Opinie tych obu są znacząco rożbieżne.

  Czy Amerykanie mają więcej wiedzy na ten temat?

  Jeśli tak, to niech ją pokażą Swiatu.
  Ot i tyle.
 • Aż chce się powiedzieć "ja pierd..."
  Czy to taki wielki wysiłek złożyć podpis ?

  Przecież to zajmuje 30 sekund i nie wiadomo co się z tego wykluje. Poza tym kto siedzi cicho tego nie ma.

  Malkontenci i agenci spadać na szczaw.
 • @Pablo Pakero 18:01:20
  ja ich wysyłam na syberię banany prostować... szkoda szczawiu...
  a rosja to kraj prawdy i brzóz pancernych ;-) pzdr
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:43:37
  nie wiem jak pan ale ja traktuje amerykę jako kraj o wiele bardziej przyjazny jak rosję...
  a tak a propos, jak była wojna w Korei to mnóstwo ludzi zgłosiło sie na ochotnika do ztw. lwp...w nadziei, że jak będą w Koeri to zwieja do USA... to jest fakt, prosze szanownego agenta...
  dla pogonienia ruskiej swołoczy z polski, tak, jestem gotów każdego amerykańskiego żołnierza który bedzie stacjonował w Polsce w d... pocałować... a teraz z innej beczki, mieszkam w UK, stacjonuje tutaj około 30 tys żołnierzy amaerykańskich z róznych formacji... wyspiarze nie poczytuja to za lizanie tyłka Wuja Sama... i co na to agenciku ?
  słabo odrabiasz zajecia zadane przez prowadzącego,
  na sybir banany prostować...
 • @gorylisko 18:12:33
  Nie lubię palantów.

  A tak a propos...
  Proszę wymienić mi te gesty i przyjazne działania USA względem Polski. Jałta? Irak?. Afganistan?
  A może zdecydowane potępienie fałszerstw tyczących rzekomego udziału w holokauście?

  Zatem. Jak gorylisko - to na drzewo, bananów pojeść i nie wtrącać się.
 • Rozliczyć
  ..kacapskich premierów ,prezydentów bez tego prawdy się nie dowiemy.
 • @Pablo Pakero 18:01:20
  Taki niewielki wysiłek - a klapa smęciarzy i mataczy.
 • @gorylisko 18:12:33
  "@Krzysztof J. Wojtas 16:43:37
  nie wiem jak pan ale ja traktuje amerykę jako kraj o wiele bardziej przyjazny jak rosję..."

  A ja np nie zapomniałem że w PRL było wymierzonych kilkaset głowic atomowych made in USA i one nie mają zdolności omijania cywilów, miast. Dlaczego nie mierzyli w samą Moskwę i inne miasta, ważne cele w macierzystej Rosji? Dlaczego chcieli oszczędzić nawet Litwę, Białoruś, Ukrainę (wtedy w Rosji oczywiście), a nas nie? Wrogów mamy oczywistych, ale broń nas Boże nie mniej przed "atomowymi przyjaciółmi" zarządzanymi przez Obamy, masonów, żydostwo, sekciarzy. USA to światowy hegemon, a nie dobry wujek sam, to podpora największego w dziejach totalitaryzmu z piekła rodem pod nazwą NEW WORLD ORDER. Może gówno ładnie wyglądać opakowane w "demokrację" i inne "wartości", ale nie można się dać tak podejść naiwnie.

  Ten świat nie jest doskonały i są dwie zasady podstawowe co do Polski:

  1. Mamy wielu wrogów poczynając od naszych pożal się Boże nieszczęsnych sąsiadów (wszystkich po prawdzie, ale mocarze na czele).

  2. Mamy też fałszywych przyjaciół, a takowy w istocie też jest wrogiem, może wbić nóż w plecy Polsce w krytycznym momencie jak to już nieraz bywało. W końcu USA wiedziały w 1939 o pakcie Hitlera ze Stalinem, wiedzieli inni i co? Nico. A później pasmo zdrad, a milczenie w 1981 i sankcje wymierzone przede wszystkich w NAS zwykłych ludzie żebyśmy zdechli jak psy i żebrali nawet o żarcie podstawowe? A pozwolenie na kolejny Wielkie Niemcy i kolejną Wielką Rosję po 1945, po 1989? A po cholerę? Grają nami jak dziećmi, jeżeli chce Pan przynależeć do lobbies USA, to proszę się zapisać do jakiejś partii, wszystko jedno jakiej, są takie które w dupę włażą jednocześnie Rosji, Niemcom, USA i żydostwu, niektóre udają podejście antyniemieckie i antyrosyjskie jak PiS, ale po co wtedy latają SAMOBÓJCZO praktycznie do Smoleńska?

  W dupie mam i USA, musimy zacząć sami dbać o swoje interesy narodowe, o POLSKĄ RACJĘ STANU. Dlatego usiłuję doradzać vipom NE żeby wyszedł z tego w końcu (po zjednoczeniu z innymi) wielki ruch obywatelski, bo z partii establishmentu i cyrkowców w rodzaju JKM nic nie będzie.

  I dlaczego mieszka Pan w UK? Najlepiej mieszkać w Warszawie, w razie wojny będzie to cel nr1 dla każdego agresora. Nie wykluczam użycia broni atomowej np przez "terrorystów". Rosję mocno wrobiono w Smoleńsk, ale widać za mało to na wojnę, to jeszcze dołożą wartość "dodaną" żeby się "zaczęło" wreszcie.

  Aha i też nie mam jednocześnie nic przeciwko stacjonowaniu np 100 tys armii USA w Polsce, ale albo full armia, albo nic, żadnej tarczy samej i to zapewne z dykty, bo to ma wywołać wojnę tylko. Odkąd to montuje się takie instalacje na froncie, na z góry straconej ziemi? To zamierzona gra, prowokacja, bawią się Polską i myślą że Polacy tej gry nie przejrzą. Bez sensu, w Polsce tarczy made in USA, NATO (na serio) nigdy nie będzie. Sami ją musimy zbudować i to przede wszystkim przeciwlotniczą, przeciw pociskom manewrującym, rakietom Iskander itd także S300-S400, bo te cholery mają za duży zasięg, czuję że mogą mieć "różne" zastosowania bojowe w praktyce. Podobnie z rakietami przeciwokrętowymi jest, w praktyce można ich używać do ostrzeliwania także lądu, celów punktowych z dużą precyzją.

  Czy nam zagraża grad pocisków strategicznych z kosmosu wystrzelonych gdzieś zza Uralu, czy z Królewca, Grodna, od strony Litwy (kraj praktycznie bezbronny zupełnie) grad katiusz smiersz 300mm o zasięgu do około 100km z których każda rozwala dom, kamienicę? Można je też po części zestrzelić, ale trzeba mieć CZYM. Zapewne szybkostrzelnym działkiem, ale są i inne opcje, świat idzie do przodu, tylko nasza armia w latach 50-tych dalej, nawet gorzej, wtedy jakoś było myślenie przynajmniej ofensywne, a teraz... żenada.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:57:59
  Jedynym przyjaznym gestem USA wobec nas jest odwlekanie III wojny światowej, ale mam wrażenie że czas pokoju kończy się. Kto oberwie najbardziej? Jak zwykle ci co ZAWSZE... czyli my, chyba że Bóg się nad nami tym razem ulituje. W końcu ostatni katolicki kraj świata nie licząc Watykanu.
 • @Akwedukt 16:37:47
  Puste symbole, akcje, to naprawdę na nic i marnowanie energii. Niech tysiąc, ba stu Polaków (najlepiej z PiS z Macierewiczem na czele) zrobi głodówkę przed Białym Domem i niech to pokażą światowe media, to warte więcej niż petycja do Obamy z miliardem podpisów.
 • @Autor
  "Jest to zawsze jakiś krok, dający szansę na poznanie prawdy." Nie, nie jest to zaden krok na poznanie prawdy.
  "Jeśli się z tym czujecie ok - to siedzcie na pupie, zacierajcie ręce i cieszcie się." A z czego mamy sie cieszyc i zacierac rece? Z tego ze zrobicie z Polski kraj idiotow, ktorzy petycje do Prezydenta Stanow Zjednoczonych napisali z bledami ortograficznymi?
  "Pozostałych to jednak nie złamie." Nie zlamie do zrobienia czego? Gdyby to bylo w interesach USA juz podsuneli by cos, a jesli tego nie zrobili, to znaczy ze nic nie maja, albo nie jest to w ich interesie. I zadna petycja podpisana przez 25 tysiecy kmiotkow z Polski tego nie zmieni. Przejrzyjcie na oczy, ze wykorzystuja was jak pozytecznych idiotow.
 • @Logic 20:52:00
  Sam jesteś od dawna pożytecznym idiotą, tylko tego nie widzisz. Od wczoraj ujadasz na tym forum przeciw tej petycji, ale i tak nie masz szans, bo petycja przejdzie. Najdalej za dwa dni będzie 25.000 głosów.

  Dlaczego ty i tobie podobni się tak wściekacie, aż piana wam z pysków kapie? Czy dlatego, że widząc bezmiar kłamstwa szukamy wszelkich sposobów wyjaśnienia sprawy.
  Zamordowany gen. Petelicki mówił przed śmiercią, że Amerykanie mają dużą wiedzę w tym temacie, tylko, że rząd polski nie chce z niej skorzystać, więc pomóżmy sprawie.
 • @Bogdan 22:30:32
  Problem w tym, ze to nie ja sie wsciekam, tylko wy sie wsciekacie o to ze uwazam ze nie macie racji. Petycja przejdzie i co dalej? Zapewne kolejny przystanek - smietnik. Zamordowany gen. Petelicki to byly agent, wiec jego zdanie nalezy wtracac pod akta "Dawno i nie prawda".
  "więc pomóżmy sprawie." Ale wy jej nie pomagacie do ku*wy nedzy. Wy myslicie, ze pozwalacie im ujawnic informacje ta petycja? Gdyby chcieli je ujawnic, to by je juz dawno ujawnili, bez pozwolen waszych lub naszego rzadu. Nie zdajecie sobie chyba sprawy z kim macie do czynienia. A polityki zagranicznej to uczyliscie sie chyba od Sikorskiego albo Fotygi. Jestem przeciwny tej petycji, bo uwlacza mnie, jako Polakowi. Stawia nas w roli cwiercinteligentow, ktorzy nie dosc ze nie umieja napisac poprawnie petycji, to jeszcze nie potrafia uporzadkowac spraw na wlasnym podworku. Ja nie mam sobie podobnych, bo jestem indywidualista, a jesli podpisujecie mnie pod agenta, to tylko swiadczy o tym, ze jestescie rozemocjonowanymi bahorami, ktore za polityke nigdy nie powinny sie brac, bo ulegaja emocja i swoim brakom wiedzy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:57:59
  tak ... proszę się kierować złamanym sercem to na pewno się uda.
 • @Marek Kajdas 20:42:45
  więcej Pan czasu i energii zmarnował pisząc komentarz. :)
 • @Logic 22:40:24
  Ja ćwierćinteligent i rozemocjonowany "bachor" (zobacz ćwierćinteligent, a zna lepiej od ciebie ortografię) odpowiem ci krótko słowami Akwedukta:

  "Jest to zawsze jakiś krok, dający szansę na poznanie prawdy", więc czemu go nie zrobić?
 • @Bogdan 23:09:19
  Nie rozumiesz, ze to nie jest zaden krok na poznanie prawdy. ZADEN. Internetowi aktywisci myslacy ze zmieniaja swiat, to nowa odmiana czlowieka inteligęckiego, jak daje slowo. A tak poza tym, bardzo dobrze wiem jak pisze sie bachor, problem w tym ze szybko pisze i klawiatura czasem nie wstukuje (bo naprzyklad za slabo przycine) pojedynczych liter.
 • @Logic 23:23:53
  Znowu ci klawiatura nie wystukała poprawnie słowa "inteligenckiego" , musisz ją chyba wymienić.
  Dziwną jakąś masz klawiaturę, wystukuje polskie wyrazy wymagające kombinacji dwóch klawiszy, a nie wystukuje prostych liter, takich jak: "c" czy "n".
 • @Bogdan 23:36:06
  Akurat tutaj uzylem ironii, i specjalnie zrobilem blad w tym slowie, ale widze ze panu trzeba wytluszczyc powiekszyc i przypierniczyc w czolo zeby pan w ogole zajarzyl.
 • @Logic 23:41:33
  Wiesz Logic pełny inteligencie, miałem cię za dużo lepszego. Twój ostatni komentarz jest żałosny. Nawet już nie chodzi o to, że kręcisz, ale te wyrażenia i słownictwo godne raczej Onetu, czy też GieWu.
  Skończmy lepiej dzisiaj dyskusję, może jutro będzie lepiej jak zajarzysz
 • @Bogdan 23:57:46
  Krece? Zauwaz inteligęcie, ze jest to jedyny wyraz w ktorym uzylem polskiego znaku. W kazdym innym komentarzu ich nie znajdziesz. Slownictwo godne onetu? Przeciez ja sie wyrazam dokladnie tak jak wy do mnie. Wiec w koncu o co chodzi.
 • Do Wojtasa kacapskiego POmita oplacanego agenta moskalskiego
  smierdzisz czerwona padlina z daleka to co wypiusujesz to mozna poczytac
  w antyposlkiej GW albo Konsomolskiej Prawdzie.
  Tylko taki jak ty z kalmukowska krwia moze porownywac USA do Moskali jako takich samych wrogow.
  Wiem ze ci olaca za plugawosc i nie kaze ci poczytac cos co by ci oczy otworzylo bo to bezuzyteczne w twoim przypadku.
  USA nigdy nie byly i nie sa wrogiem Polski.Nie liczac pewnej zydokomuszej lobistowskiej bandy ktora czasem zle prowadzila polityke wobec Polski.
  podaj mi liczbe ile setektysiecy Polakow zostalo zamordowanych przez kacapow a ile przez Amerykanow?
  Podaj mi liczbe w dolarach jaka udzielily nam USA a jaka udzielily nam moskale?
 • @Marek Kajdas 20:37:27
  pomieszanie rozumowania ideii ze stosunkiem sił militarnych który jest sensownie opisany.....
  Więc tak : wiadomo że mały kraj jakoś tam będzie zależał (podlegał) wielkiem krajowi... ?
  No to w czy problem... ?
  Rosjanie to Wandeale własnego państa i świata.. rozwalili swój kraj prze 90 lat komuny...że przy nich Hitler i Napoleon to mały pikuś
  ledwie piernięcie....
  No USA ma na razie największą gospodarke i inaczej ukałda się z pokonanymi... vide Japonia i RFN

  Głosowanie obywateli "nogami" też wychodzi na korzyść USA...

  no to proste pytanko ? od kogo lepiej zależeć.. a nawet komu lepiej sie poddać ?
  Chce pan mieć "ruski komunistyczno-mafijny burdel" u siebie ?

  co nie zmienia faktu że przewagę u nas ma ruska agentura...
  i właśnie demontują nasz kraj....
  A co ma zrobic USA... jak my sami na to pozwalamy... ?
  Nocna Zmian, Zamach smoleński.... oddanie sledztwa itd....
  Czy za sprzedawczyków warto narazać zycie własnych żołnieży ? po co
  i to dramat polaczków.... 200 lat twemu się zaczeł
  za kase nasi dawni posłowie kraj oddali bez jednego wystrzału....
 • @wiki 00:42:18, Andrzej22
  Szanowne Dupki i Debilne Przydupasy !!

  Ma taką sugestię. Skoro tak jesteście przekonani o mojej roli - to zapraszam do zapoznania się z ideą Cywilizacji Polskiej.
  Będzie publikowana tu, na nE, w przyszłym tygodniu w nowej redakcji.
  Liczę na logiczne komentarze.
  jeśli tego nie będzie - to znaczy, że rzeczywiście jesteście żydowskimi pomiotłami. Bo twierdzenie, że musimy z Rosjanami walczyć, a nie współpracować, a przynajmniej żyć obok siebie, jest w interesie żydowskim.

  A USA - swymi poczynaniami i wpływami pozwoliły na wykupienie znacznej części majątku narodowego za puste, te dodrukowywane bez pokrycia, pieniądze.
  To światowy złodziej, a jeszcze nas wciąga w swe bandyckie interesy.
  Na pohybel tej swołoczy.
 • Panie Obama, sprawdzam!
  Przecież nikt rozsądny nie spodziewa się, że nagle po tej petycji nastąpi wielki przełom. To jest okazja (dzięki temu, że tak procedura istnieje w amerykańskim prawie) do wymuszenia na administracji Obamy zajęcia stanowiska wobec dochodzenia przyczyn katastrofy smoleńskiej. I właśnie krytycy USA powinni gremialnie tę petycję podpisywać, licząc na to, że USA odsłoni swoje antypolskie oblicze. Amerykanie prawdopodobnie odpowiedzą, że bardzo chętnie pomogą ale tylko wtedy, gdy taką wolę wyrazi polski rząd. I koło się zamknie.
 • ..
  czy Autor zaręczy, że "zawsze przyjazna nam" Ameryka nie potwiedzi tego co twierdzi MAK?

  jęśli faktycznie nie było zamachu, to należy się cieszyć.

  czy Ameryka nie może zrobić nam szwindla? a co zrobiła w/s Katynia?
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:41:08 ty ruski doodbytmi cichowlazie walczy sie
  z najezca z mordercami kacapskimi ,ktorzy nienawidza Polakow i ktorzy wymordowali wiecej nas jak Hitler i dalej morduja ,zamach smolenski byl spektakularnym pokazem sily i upokorzenia dla Polakow ale nie wszyscy sa moskalskimi upowlazami w Polsce i prawdziwi Polacy beda walczyc z odwiecznym wrogiem a nie licz ze takich dupowlazow zdrajcow moskale oszczedza jak cie wydupca to cie do dolu z wapnem pozniej wpuszcza bo wiedza ze jak ktos jest kolaborantem to nie mozna liczyc ze bedzie caly czas lojalny.USA nie mordowalo nigdy Polakow a wrecz przeciwnie pomagalo po wojnie na tyle ile komuchy na to pozwolily a takze wywolywaly presje na tym moskalskim rzadzie.Polska nigdy nie byla kolonia USA zas kacapska przez dlugie lata gdzie rzadzil terroryzm SBecki a teraz ich POmioty tu szczekaja i rzadza za plecow Tuskomatola.
 • @Marek Kajdas 20:37:27 nie siej paniki a coz te moskale chca bombardoiwac
  w Polsce tymi SS czy czymkolwiek te czogi polskie wszytkie trzy czy ORP Burze czy temu podobne zlomy Armia Polska jest na papierze i to dosc wymientym generalowie wymordowani na ich miejsce postawieni woroszylowscy i inna pomoskalska swolocz nieloty F16 moze zdaza sie poderwac tylko poco Moskale bez wystrzalu maja w reku polskie gradlo wystarczy przykreca kurek z energia zrobia prowokacje i w obronieniby
  swoich wjada bez przeszkod przy ochronie PObolszwewickiego rzadu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:57:59
  "przyjazne" działania prezydenta Reagan wobec zsrr i zsrr się powaliło...niestety, następvy w Białym Domu to takie wersje lepsze i gorsze donka tuska...
  a propos, dziłania USA pozwoliły Korei Południowej stac się tym czym się stało... Japonia tez ma się dobrze dzięki USA no i UK także...
  jak pan nie lubisz palantów to czemu pan popiersza tuska ?
  jaeszcze raz na sybir banany prostować agenciku
 • @Marek Kajdas 20:37:27
  banany, banany, banany...na sybir prostować...a nie zapomniałes pan, ze oficjalnie radzieckiej broni atomowej nie było ;-)
  no i te radzieckie wojska drugiego rzutu...
 • @Andrzej22 03:32:11
  obawiam się, że to młody, wykształcony z wielkich miast...typowy połykacz gazety wy...ej ;-) któren zamiast yntelektu ma terminal połaczony dość szybkim łaczem z kremlem... nic tylko na sybierie banany prostować ;-)
 • @gorylisko 16:33:49
  Na takie podejście, na tym poziomie to tylko można stwierdzić, że taki wyprostowany banan to głębiej ci w dupę wejdzie.
  Chyba o to ci chodzi - to ulubione zajęcie dla goryli.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:10:54
  ja szanownego yntelygenta z kremlowskiego nadania o zdanie nie pytam, nie podoba się to paszoł won na sybir banany prostować...terminala z kremlem lepiej żeby pan nie odłączał, putin podpowie panu co to banan i jak go prostowac...
 • Dziękuję Państwu...
  Za udział w dyskusji.

  Myślę jednak że każdy ma prawo do swojego zdania ale...
  Używanie "słów agresywnych" :-) nie powinno mieć miejsca.

  W ciągu ostatnich 2 lat otrzymałem z Microsoftu ponad 1 tysiąc aktualizacji do Windows Home Premium. Jest to wkurzające a i świadczyć może o:

  1. Trosce o użytkownika,
  2. Sprzedaży aplikacji mocno niedopracowanych.

  Pozdrawiam.
 • @Akwedukt 16:28:55
  Całość będzie na nE, ale jak skończę i "sczytam" całość.
  To dużo treści w zwięzłej formie.
  Dopiero teraz będzie więcej o CP - z sugestiami organizacyjnymi.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031