Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
480 postów 1309 komentarzy

Swiat Akwedukta

Akwedukt - Zyje dosc dlugo i staram sie mysleć. W życiu działam na wielu obszarach :-) Fizyka, sztuka inżynierska i logika - to podstawy myślenia racjonalnego. Ale również wiem sporo o duchowości. Bo przed nią przyszłość.

Religie Świata - i ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Religi tych jest wiele.

Największe religie świata.

Tabelę opracowano na podstawie danych z CIA World Factbook

 • Dane z 2009
 • ludność świata 6.816mln
 • Chrześcijaństwo 33,35%
 • Islam 22,43%%
 • Hinduizm 13,78%
 • Buddyzm 7,13%
 • Szikhizm 0,36%
 • Judaizm 0,21%
 • Bahaizm 0,11%
 • bezwyznaniowi 9.42%
 • ateiści 2,04%

Powyższe ze strony //pl.wikipedia.org/wiki/Religia

Z tej samej strony:

Rudolf Otto: Religia jest doświadczeniem misterium, które realizuje się, gdy człowiek otwiera się dla wrażeń rzeczywistości wiecznych, które objawiają się na drodze doczesności. [...] To sfera, w której człowiek spotyka się z tajemniczą rzeczywistością (misterium tremendum) poznawaną w przeżyciu emocjonalnym (sensus numinosum).

 

 
 
Komentarze mnie rozczarowały. Totalny brak obiektywizmu, tolerancji itd.
 
Niby czemu katolik ma prawo dyskwalifikować inne wyznania? Jakim prawem?
 
Żyd lub Tybetańczyk będą kierowali się swoją religią lub filozofią.
 
Walka religii nie ma sensu. Wszystkie one sprowadzają się do wiary w jednego, Jedynego Boga.
 
Różnie nazywanego.
 
Jak mają się religie do tzw świętych?
Jeśli jest Jeden Jedyny Bóg – to do kogo mam się modlić?
 
Do niego czy do świętych ustanowionych przez ludzi?
 
A co mówił Mojżesz o bałwanach?
 

KOMENTARZE

 • W sumie dobrze myślisz
  Jest tylko jeden problem. Religie są różne i nie wszystkie prowadzą do tego samego Boga. Ale owszem Bóg tak czy inaczej jest jeden, a to my ludzie musimy odnaleźć drogę do niego. I tą drogę odnalazł Jezus. Czy to się nam podoba czy nie. Czy wyznajemy taką czy inną religię. Przecież nawet wśród katolików czy innych chrześcijan ludzie błądzą a nawet dają swoim życiem dowód tego że są daleko od Boga. Z kolei wyznawca innej religii pomimo braku znajomości Jezusa może być bliżej Boga.

  Ot, takie tam prozaiki życiowe, nic nadzwyczaj odkrywczego. Zwyczajność.
 • Sam mi właśnie udowodniłeś, że religii jest niewiele.
  Są 4 wielkie religie, reszta to ewidentna egzotyka. Dopiero ten artykuł mi to uświadomił, bo jest taka właśnie propaganda, że ... religii jest wiele, wszystkie równe i podobne, setki różnych bogów i wierzeń na całym wielkim świecie, a wszystkie te religie niemal identyczne. Jedno i drugie to nieprawda.
  A wśród tych 4 wielkich warto by właśnie przyjrzeć się różnicom i podobieństwom, historii ich powstania, i wyciągać wnioski ewentualnie. Pomysł że prawda leży wszędzie i nigdzie nie wydaje mi się dobry.
 • @Paweł Tonderski 16:41:08
  Jest. Bóg Prawdziwy jest jeden.

  "28 Bo w Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, jak też powiedzieli niektórzy z waszych poetów: "Jesteśmy bowiem z Jego rodu"."

  Nie ma dwóch Bogów, trzech albo czterech.

  Ten który stworzył świat. Nie stworzyło świata dwóch ani trzech czy pięciu Bogów czy inaczej mówiąc nie ma Bogów którzy ze sobą walczą.
  Każdy "Bóg" prócz Prawdziwego jest bogiem fałszywym. A to co ze sobą walczy to są co najwyżej bóstwa, demony i inne siły wyznawane przez ludzi pod obrazem Boga. Ale to jest fałsz lub tylko częściowe widzenie świata, nie całościowe. A Bóg jest całością.
 • *
  Religia i wiara, to nie to samo. Nie ma żadnego jednego Boga u wszystkich wiar, to jest kłamstwo. Budda to Bóg Stwórca Jedyny, Mahomet albo Kriszna, czy pan się najadł szaleju? Czytając to co pan napisał, mam wrażenie, jakbym czytał jakiegoś okultystycznego masona.

  O jakiej pan pisze tolerancji, do jasnej cholery? Nie ma żadnej tolerancji i nigdy jej nie będzie i nie było. A przy tym nikt nie zabrania wierzyć buddystom w Buddę albo judaistom w ich złego, wymagającego i okrutnego Jahwę albo muzułmanom w Mahometa.

  p.s.

  Stąd właśnie pojawienie się takiego słowa, jak judeochrześcijaństwo.
 • @ezaw 16:45:44
  Jeden dla nas, dla chrześcijan, ale to nie jest to samo, co Mahomet i Budda, albo Kriszna, ludzie opamiętajcie się bo bluźnicie!

  Jeden i nie mammy poza nim innego, jeden i żadnego innego, a inni bogowie z naszym nie mają nic wspólnego! W Biblii Świętej nie pisali o bogu Mahomecie czy Buddzie albo o Krisznie.
 • @Paweł Tonderski 16:48:50
  Przepraszam najmocniej, a o jakim Bogu mówisz? Mahomet? Budda? Kriszna?

  COś ci się potegowało. Mahomet to był prorok i założyciel religii Islamu. Budda to był taki mistyk, można powiedzieć że prorok. A Kriszna to też chyba był człowiek tylko zrobiono z niego... Boga? Nie mam pojęcia jak to jest w hinduizmie, bo oni tam mają różnych Bogów. Ale Bóg nie jest człowiekiem ani człowiek nie jest Bogiem.

  Tak więc nie mamy w ogóle o czym mówić i czego porównywać.
 • @ezaw 16:40:05
  Nie ma żadnego jednego boga dla wszystkich wiar*.

  „Obawiam się jednak, ażeby nie były odwiedzione umysły wasze od prostoty i czystości wobec Chrystusa w taki sposób, jak w swojej chytrości wąż uwiódł Ewę. Jeśli bowiem przychodzi ktoś i głosi wam innego Jezusa, jakiegośmy wam nie głosili, lub bierzecie innego ducha, któregoście nie otrzymali, albo inną Ewangelię, nie tą, którąście przyjęli — znosicie to spokojnie” (2 Kor 11,3-4).

  Dodał też: „najłatwiej zwieść Ewę, gdy wąż swoją «nową Ewangelię» ogłasza pod płaszczykiem asymilacji kulturowej”

  http://www.tillit.pl/siema.1/index.php?option=com_content&view=article&id=124:mistyka-chrzecijaska-mistyka-niechrzecijaska-granice-podobiestw&catid=43:dialog-midzyreligijny&Itemid=61
 • @Paweł Tonderski 16:46:00
  ///
  Stąd właśnie pojawienie się takiego słowa, jak judeochrześcijaństwo.
  ///

  Nie prawda, bo judeochrześcijaństwo to jest stare słowo... żydzi chrześcijanie... w końcu to od nich wyszło. Natomiast używanie tego sformułowania w niewłaściwy sposób jest oczywiście błędem. W dzisiejszych czasach używa się tego określenia fałszywie po to aby ogłupić ludzi.
 • @ezaw 16:45:44
  Jeden prawdziwy tak, ale to nie jest ten sam bóg występujący pod innymi nazwami i we wszystkich wiarach występujących na świecie.
 • @ezaw 16:57:30
  No to jaki jest temat tego felietonu, o czym jest w nim mowa?

  Źle go odczytałem, jeżeli tak to przepraszam.

  Ja go tak zrozumiałem, że jest jeden bóg w różnych nazwach i różnych wiarach i religiach, a z tym ja nie mogę się zgodzić.
 • @ezaw 16:59:15
  Judaizm z chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego, jedna to religia śmierci, a druga to religia życia.
 • @Paweł Tonderski 17:05:05
  To i tak zależy od tego kto jak pojmuje Boga. Bóg jest jeden. W hinduizmie nawet jest takie coś podobne do filozofii w zasadzie co mówi ze tak właśnie jest. Natomiast te ich bóstwa nazywane bogami czy Bogiem nawet to jest jakieś pomieszanie z poplątaniem. Trudno w ogóle o tym dyskutować bez ustalenia podstaw. Jeśli ktoś mi będzie mówić że Kriszna jest Bogiem a do tego ten Kriszna to był jakiś królewicz i uwodziciel, czyli człowiek taki to nie mam w zasadzie z takim o czym rozmawiać.

  Jeżeli mamy dyskutować na temat Boga to tylko w sposób otwarty. Inaczej to nie ma sensu.

  Proponuję posłuchać sobie np. prof. Guza co mówi na temat Boga i stworzenia.
  Rozważania na poziomie ludowej pobożności nigdy nie dadzą właściwego wyniku. Boga ludzie szukali zawsze i wiele religii ma swój częściowy udział w poznaniu Boga. Najwłaściwszą i jedyną w zasadzie drogą do Boga jest ,chrześcijaństwo... ale założywszy że rzeczywiście jest naśladowaniem Jezusa... a nie tylko pustą deklaracją. "Nie każdy kto mówi Panie..."
 • @Paweł Tonderski 17:05:05
  ///
  Judaizm z chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego, jedna to religia śmierci, a druga to religia życia.
  ///

  Zależy co nazywać Judaizmem. Ogólnie to trzeba się zgodzić, ponieważ nawet w prawie "mojżeszowym" nie było tej właściwej drogi. To znaczy ona była ale musiał być dopiero odkryta.
 • @Paweł Tonderski 17:03:48
  Ja nie wiem jak go odczytałeś. Dla mnie to nie jest jednoznaczne co pisze Akwedukt. Ja napisałem że Bóg jest jeden. A ty odpowiedziałeś pod moim wpisem. Jeśli więc dyskutujemy między sobą i wymieniamy zdanie to odnosimy się również a może przede wszystkim do siebie.
 • @ezaw 17:15:55
  To napisał!

  Walka religii nie ma sensu. Wszystkie one sprowadzają się do wiary w jednego, Jedynego Boga.

  Różnie nazywanego.

  To jest czystej wody masońskie pieprzenie!

  My chrześcijanie mamy jednego boga, ma jedno imię, my mamy za zadanie innych nawracać a nie się jednoczyć i asymilować.

  I jeszcze raz:

  „najłatwiej zwieść Ewę, gdy wąż swoją «nową Ewangelię» ogłasza pod płaszczykiem asymilacji kulturowej”
 • @Paweł Tonderski 17:18:42
  Zgadzam się z tobą. Jednak dobrze napisał. Nie mamy walczyć. Chrześcijanie nie mają walczyć z ludźmi.
  Obawiam się że źle postrzegasz ideę chrześcijaństwa a twoje rozumienie idei Boga jest niespójne z tym co uczył Jezus.

  Nie wiem w czym masz problem. BO jeśli wierzysz Jezusowi i idziesz za nim to czego jeszcze chcesz? Przecież nie ma dla człowieka w życiu nic lepszego niż to co daje nam Jezus. Chrześcijanie nie mają z nikim walczyć - Bóg chce Miłosierdzia a nie Ofiary.

  Sam przed chwilą pisałeś że Judaizm to religia śmierci a Chrześcijaństwo to religia życia.
 • @ezaw 17:25:40
  Ale ja przecież nie piszę, że musimy walczyć przy użycia siły, nawracanie nie jest walką fizyczną, a to właśnie inne wiary walczą z chrześcijaństwem i z nami.
 • Tylko Pan Jezus moze zbawic...
  Wybacz bracie, ale nie ma innej drogi do zbawienia... Z Panem Bogiem :))) Kroluj nam Chryste ! ! !
 • @Paweł Tonderski 17:38:46
  Nie bardzo rozumiem. Co to znaczy nawracać? Skoro nie mamy walczyć to nie mamy walczyć. O jakim nawracaniu mówisz?
 • @ezaw 17:25:40
  No przecież to jest fundament naszej wiary.

  Jak można pisać, że nasz Bóg jest tym samym bogiem, co w innych religiach i wiarach, tylko, że pod inną nazwą, jeżeli to nie jest prawda?

  Obawiam się to Ty nic nie rozumiesz. Nasza wiara daje nam życie wieczne, natomiast inne śmierć bez szansy na odrodzenie i zmartwychwstanie i uczciwy osąd nad nami przez naszego władcę i pana Jezusa Chrystusa, który przyjdzie sądzić żywych i umarłych, a siedzi po prawicy swojego Ojca Boga Jedynego i Stwórcy.
 • @Wolnyczlowiek 17:41:59
  Owszem ale łaskę może otrzymać każdy niezależnie czy nawet wie o Jezusie. Tylko jest taki jakby to powiedzieć haczyk, nikt kto otrzyma łaskę nie zaprzeczy Jezusowi. Tak to działa. Każdy kto otrzymuje łaskę ma ducha prawdy a poznając Jezusa nie może jednocześnie mieć Prawdy i jej zaprzeczać.
  Dlatego raczej samemu najpierw należy się starać o łaskę dla siebie a potem dopiero pouczać innych.
 • @Paweł Tonderski 17:47:11
  A ja się obawiam że to Ty nic nie rozumiesz. Powiedz może na początek co to znaczy że Jezus siedzi po prawicy Boga. Bo obawiam się że nie wiesz o czym piszesz nawet.
 • @ezaw 17:45:16
  Przecież dzisiaj pisałeś (?), że zgadzasz się z Cejrowskim, przecież on to powtarza jak mantrę, że my chrześcijanie mamy nawracać innych.

  Nawracać, to jest jedno z podstawowych zadań i misji życiowych dla chrześcijanina. Mamy czynić to samo, co nasz Pan i Władca Jezus Chrystus. On nawracał, poprzez głoszenie dobrej nowiny pośród bisurmany!
 • @Paweł Tonderski 17:49:55
  Co pisałem? W czym się zgadzam z Cejrowskim?

  Jezus nie kazał nam nikogo na siłę nawracać. Zupełnie odwrotnie. Ty masz obowiązek w pierwszej kolejności zadbać o swoje zbawienie. Pytanie: jesteś zbawiony? Narodziłeś się z ducha? Trwasz w łasce i wzrastasz w niej?
 • @Paweł Tonderski 17:49:55
  Napisz swoimi słowami co to znaczy że Jezus siedzi po Prawicy Boga. Bo jeśli masz łaskę Ducha, jest w tobie Duch Prawdy to odpowiesz lekko. A jeśli nie wiesz to znaczy że sam jeszcze nie jesteś narodzony z Ducha a okazuje się że chcesz nawracać innych.

  Pamiętasz tego który otrzymał łaskę między bisurmany żyjąc i chociaż on był jeden a wszystkich chrześcijan mordowano to jego się wszyscy bali?
 • @ezaw 17:48:01
  Ja nie pouczam tylko stwierdzam fakty...
 • @Wolnyczlowiek 18:30:32
  Ja również. Stwierdzam fakty. Do Boga najbliżej jest przez Jezusa. No i najprościej bo droga jest wyznaczona. Wystarczy iść jak po sznureczku, ale jeszcze trzeba iść. Nie wystarczy mówić Jezus, Jezus, Jezus... od magicznego podejścia jeszcze nikt nie dostąpił zbawienia... a w myśl zasady że najciemniej pod latarnią w blasku religijności wielu zamiast iść do Boga ukrywa się. Natomiast Bóg jest Bogiem wszystkich i nie tylko ci którzy znają Jezusa i nie wszyscy co mówią Panie Panie... ale również wśród pogan (innych wyznań) są tacy którzy są w niebie przed zadeklarowanymi wyznawcami Jezusa.
 • Sorry Panowie ale....
  Pieprzycie głupoty...
  Każdy człowiek ma prawo do wyznawania swoje religii.

  Jakakolwoek próba by go przekoać do innej wiary - może być czyniona - ale nie na siłę.

  Wiele religii uznaje tylko Jednego - Jedynego Stwórcę Wszechświata.

  I wiele nie uznaje świetych, Matki Boskiej i Jezusa - kako Bogów, w trójcy.

  Kiedy pojawiła się matka Jezusa i on sam - Wszechświat istniał od miliardów lat przed nimi.

  Były inne religie przed chrześcijaństwem. Tam również wierzono w jednego i Jedynego Boga.

  I co? Wyznawcy tych wcześniejsych religii trafią do piekła?
  To nie tak.

  Liczy się zawsze związek człowika ze Stwórcą. A ten związek nie zależy od zadnej religii'
 • @Skanderbeg 18:42:25
  Skazywać? Na potępienie?

  Popatrz dobrze dokoła siebie rozejrzyj się a zobaczysz ilu potępionych jest w kraju gdzie większość to katolicy. Kogo chcesz nawracać? Na co? Nawracaj najpierw siebie. Wiesz ile dziadostwa się dzieje w Polsce. Wiesz że w Polsce działają silnie siły demoniczne i że giną ludzie słabi, że są potrzebujący pomocy i wsparcia?

  Chcesz nawracać, ewangelizować innych? A sam się nawróciłeś prawdziwie?
 • @Akwedukt 18:57:00
  Zgoda. Ale to że świat istniał przed Jezusem nie ma tutaj właściwie znaczenia. Przed internetem też świat istniał ale ludzie nie mieli takiej okazji komunikowania się jak dzięki internetowi.
 • @Skanderbeg 19:07:50
  Nie znam się na Islamie, ale Dżiny to nie są z Islamu tylko do niego zaadoptowane. Bóstwami trudne je nazywać, to raczej duchy, a w dodatku to bardziej demony, a nawet na pewno demony, bo przecież nie anioły.
 • @Skanderbeg 19:13:00
  ///

  A nawrócony jestem.
  ///

  Skoro tak. To wszystko w porządku.
 • budda
  http://www.youtube.com/watch?v=Rxno_TUmZcI&feature=player_embedded#!
 • @
  dyskutując o judaizmie i chrześcijaństwie warto to przeczytać

  http://macgregor.nowyekran.pl/post/65046,prelekcja-x-prof-waldemara-chrostowskiego-do-kapelanow-wojskowych-na-jasnej-gorze-nt-dialogu-z-zydami
 • Religii jest wiele
  w mysl szatanskiej zasady dziel i rzadz.

  Dlatego szatan rzadzi.

  Bog tez rzadzi, ale w inym wymiarze.\


  Przywodcy religijni glupot ucza, a ludzie im wierza.

  Kiedys tzw. samotna dziewczyna, ktora byla w ciazy i dziecko urodzila, byla PRZEKLETA przez KrK!!!

  Ona byla nikim, a oni wszystkim...! Zakichani hipokryci!!!!
  Zawsze potepija!!!

  Teraz innych przeklinajaI!!!

  Czy ta dziewczyna sama w ciaze zaszla????

  NIE!!!

  Slub koscielny NIGDY nie istnial w Biblii, to watykanisci sobie wymyslili, tak samo jak pierwszy dzien tygodnia!!!!

  BO dla Boga, kto ma seks z kobieta jest jej mezem!

  Chyba, ze zyje w grzesznym swiecie i idzie do nierzadnicy, wtedy nie jest jej mezem.

  A jednak Bog nawet nierzadnicy Rachab NIE odrzucil.

  LUDU poznawaj Slowo Boga, bo bladzicie i to bardzo!

  W sprawach Boga TYLKO on jest autorytetem!!!

  A jak czlowieczyna - papiez- PCHA sie na miejsce Zbawiciela, to jest ANTYchrystem!

  Kto tego nie rozumie, ten gapa!
 • @bar-bara 21:15:28
  Rzucasz się a kościół właśnie mówi o tym żeby mieć jednego partnera w życiu.

  Nie wiem skąd te twoje wymysły ale raczej trudno wierzyć w to co twierdzisz. To co przypisujesz KrK nie trzyma się kupy.
 • Gdzie bedziemy po sprawiedliwym sadzie Pana Boga?
  http://pl.gloria.tv/?media=331912
 • @ezaw 21:23:23
  A ty rzucasz sie na Boga, bluznisz Mu!!!
 • @bar-bara 22:01:55
  Jesli ja sie rzucam na Boga to wiesz co Bóg ze mną zrobi?

  POmyślałaś kiedyś chociaż o tym? Masz świadomość co się dzieje z tymi którzy Bogu bluźnią?

  Wiesz co to znaczy bluźnić Bogu?
 • @Antymedyczny 22:08:42
  Tak ja wiem co z bluzniercami Ojciec robi.
 • @bar-bara 22:12:26
  No to w takim razie czym się martwisz? Przecież to co piszesz (myslisz?) jest nielogiczne. Jeśli ktoś się zamierza na Boga to jego los jest przesądzony. Ty jeśli jesteś z Bogiem podchodzisz do tego spokojnie... a tak poza tym to nic konkretnego nie napisałaś tylko głośno krzyczysz... a to ma nie wiele wspólnego z pobożnością.
 • @omnia 04:28:04
  A kto jest tym hipokrytą niby?

  Sama sobie odpowiedz z iloma mężczyznami miałaś seks.
 • @bar-bara 22:12:26
  "Tak ja wiem co z bluzniercami Ojciec robi."

  A ja nie wiem,wierzę że się dowiem,po rozmowie ze św.Piotrem.
  Ale widzę że Ty masz to już za sobą.Czyżby twoja wiedza była efektem pamięci poprzednich inkarnacji?
 • @Anna.M. 13:34:22
  Czyzbys nigdy nie slyszala o Jezusie Chrystusie, Ktory jest Slowem Boga?
  To nie dobrze, bardzo niedobrze, powinnas jak najszybciej poznac Slowo Boga, bo jest Slowem Zycia.

  Napisano:

  ´´... Chodź, ukażę ci sąd na Wielką Nierządnicę, która siedzi nad wielu wodami, (2) z którą nierządu się dopuścili królowie ziemi, a mieszkańcy ziemi się upili winem jej nierządu.
  (3) I zaniósł mnie w stanie zachwycenia na pustynię. I ujrzałem Niewiastę siedzącą na BESTII szkarłatnej, pełnej imion BLUZNIERCZYCH, mającej siedem głów i dziesięć rogów. (Ap.17:1-3)

  (20) I pochwycono Bestię, a z nią Fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi.
  Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką. (Ap.19:20)
 • @bar-bara 13:58:36
  To dobrze że jest kara, że Bóg karze.. bo gdyby nie było kary to by było zupełnie źle... koniec świata.

  Tylko co z tego ma wynikać? Wiemy że jest sąd, wiemy. Kto nie wie ten powinien uwierzyć... nie chce to jego wybór... co nam do tego?

  Po co wciąż pisać o tym i powtarzać jak zacieta płyta?

  Bar-bara zrób coś konstruktywnego, pozytwywnego, podziel się czymś z ludźmi, wyjaśnij, przybliż a nie ciągle tylko ci nierządnice w głowie. Umiesz pomóć nierzdnicy to jej pomóz, nie umiesz to nie pomagaj.
 • @Antymedyczny 14:43:20
  Pomoc nierzadnicy????

  Nie, ja nie bede robic WBREW Sowu Boga.
  Bog nakazuje z niej wyjsc, a nie jej pomagac.

  (4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący:
  Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli:
  (5) bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie.(Ap.18:4,5)
 • @bar-bara 14:48:54
  To wychodź.
 • @Antymedyczny 15:10:26
  Juz dawno wyszlam.

  Masz bezmyslne komentarze.
  Pomysl zanim napiszesz.
 • @bar-bara 13:58:36
  Wiesz, strasznie mi żal Ciebie, jesteś zagubionym człowiekiem,którego życiu sens nadaje atakowanie Kościoła Katolickiego.
  Może kiedyś uda Ci się odnaleźć tę boską cząstkę,którą w sobie masz.Czego z całego serca Ci życzę.
 • @bar-bara 15:18:07
  W takim razie w czym masz problem. Wyszłaś i nie wiesz co robisz? Chcesz wrócić, bo nie za bardzo wiadomo o co ci chodzi. Kąsasz nierządnicę za to że jest nierządnicą?
 • @Anna.M. 15:40:41
  Mi ciebie bardzo zal, bo nie znasz Zbawiciela.

  Poszlas za antychrystem, ktory mowi, ze KrK jest Chrystusem, ze w KrK jest zbawienie, a to szatanskie klamstwo!!!

  Ale skad ty mozesz o tym wiedziec, ze TYLKO w Jezusie Chrystusie jest zbawienie?
  Przeciez Slowa Boga nie znasz.

  Nie odrzucaj Boga i Jego Slowa, bo to Slowo Zycia.
  On jest Prawda i Droga i Zyciem, a nie KrK.

  Twoj wybor i twoje konsekwencje.

  Nie szukasz Zbawiciela, wiec nie znalazlas Zbawiciela.
 • @ezaw 15:56:43
  Bla, bla, bla....
 • @bar-bara 17:57:51
  No tak, właściwie to tyle masz do powiedzenia. Wcale mnie to nie dziwi, zważywszy że rozpowszechniasz takie irracjonalne "prawdy" że nie ma piekła a po śmierci się idzie nigdzie...
 • @ezaw 18:26:48
  Nie mam lekarstwa na twoje niezrozumienie slowa.

  Piszesz gupoty o wszystkich, bo NIC nie rozumiesz.

  Pros Zbawiciela a On Uleczy cie.
 • @bar-bara 17:57:26
  Wiesz ja staram się żyć zgodnie z dekalogiem i własnym sumieniem.
  Kiedy już dokonam swojego żywota Stwórca mnie oceni-więc nie staraj się wchodzić w Jego kompetencje. Ani mnie znasz ani ja Ciebie.
  Czytając Twoje skądinąd napastliwe komentarze,pełne oskarżeń i osądów wydaje mi się,że masz strasznie nabrzmiały woreczek żółciowy.
  Można wykuć na pamięć Apokalipsę (do której najczęściej się odwołujesz) ba nawet Biblię całą ,łącznie z dziejami apostolskimi .... i niczego nie pojąć.

  Tak całkiem na marginesie, z moich obserwacji ludzi i świata.
  Papież (czy ogólnie Kościół) najbardziej przeszkadza ludziom "po przejściach" tzn. po rozwodach i kobietom po skrobankach. Zrzucają całą odpowiedzialność za zmarnowane życie na księży.
 • @Anna.M. 22:21:10
  Twoja obserwacja mnie nie interesuje.
  Nie ty,ani nie papiez za me grzechy umarl!
 • @Anna.M. 22:21:10
  Napisalas:
  //
  Można wykuć na pamięć Apokalipsę (do której najczęściej się odwołujesz) ba nawet Biblię całą ,łącznie z dziejami apostolskimi .... i niczego nie pojąć.
  //

  Na jakiej podstawie twierdzisz, ze znajac cala Biblie niczego nie pojmiesz?

  Czy probowalas, czy czytalas cala Biblie i nic nie pojelas?

  Bo to co piszesz swiadczy o tym, ze nigdy nie czytalas Biblii i bardzo brzydko to wlasne niedbalstwo i lenistwo usprawiedliwiasz, mowiac, ze nie pojmiesz.

  Najpierw zacznij studiowac Biblie, a potem dopiero bedziesz mogla powiedziec ile pojelas.
  Ale zanim tego nie zrobisz nie usprawiedliwiaj wlasnej ignorancji w taki blazenski sposob, bo godzisz w Boga.

  Biblia to Slowo Boga, Stworcy naszego, Ktory Dal nam Swe Slowo, abysmy Je czytali i poznawali, wiec nie opowiadaj, ze to zadanie przerasta cie, bo to jakbys oskarzala Boga, ze Jego Slowo jest nie do zrozumienia, ze to tak na prawde Jego wina, a nie twoja.

  Slowo Boga RYBACY, ludzie prosci pojeli, wiec nie wymawiaj sie w tak bezmyslny sposob.

  Biblia to Stary Testament i Nowy Testament, w ktorym sa Dzieje Apostolskie, wiec pisanie ´lacznie z Dziejami Apostolskimi´, swiadczy o tym, ze nawet nie wiesz jakie Ksiegi tworza Biblie.

  Poza tym nieprawde uprawiasz piszac, ze ja najczesciej posluguje sie Apokalipsa. Tobie i Ezawowi odpowiedzialam cytatami z Apokalipsy, bo wasze komenty dotyczyly tego co napisano w Apokalipsie.

  Krotko mowiac, zejdz z drogi klamstwa i lenistwa, bo prowadzi na zatracenie, a wielu maszeruje ta szeroka droga.


  Napisalas:
  //
  Papież (czy ogólnie Kościół) najbardziej przeszkadza ludziom "po przejściach" tzn. po rozwodach i kobietom po skrobankach. Zrzucają całą odpowiedzialność za zmarnowane życie na księży.
  //

  Czyli twoim zdaniem KrK jest dla swietoszkow, bezgrzesznych ludzi, czyli takich, ktorzy Zbawiciela nie potrzebuja.

  To powiem ci, ze ja bardzo potrzebuje Zbawiciela, ze NIE wyrzekne sie Jego i nie chce byc wsrod was, skoro wy Jezusa Chrystusa nie potrzebujecie, bo w waszych oczach tacy swieci jestescie.

  Wole byc wsrod tych po przezyciach, po skrobankach..., wsrod tych, ktorymi pogardzasz, wsrod ostatnich, bo ostatni pierwszymi beda, bo komu wiele wybaczono, ten wiele miluje.
 • @bar-bara 19:11:38
  TO świetnie że się okopałaś w swojej twierdzy i czujesz się w niej bezpieczna... problem polega na tym że rycerz na białym koniu nie przyjedzie...


  Piekło jest realne... nie ma żadnego życia w wieczności... jak tylko odejście do niebytu.

  Albo żyłeś po bożemu i może dostąpiłeś łaski nieba, a może polazłeś do piekła i tak w wieczności spędziłeś swoje życie... przy jego końcu idąc do piachu odchodzisz do wieczności... zarówno ten kto przeżył swoje życie w szczęściu i radości u boku Boga w jego ogrodzie czy też u boku diabła...
 • @ezaw 11:32:56
  Ezawie kazde zdanie w twym komencie pisala inna osoba.

  Jeden z was twierdzi, ze pieklo jest i ze jest wiecznosc.

  Drugi z was twierdzi, ze nie ma zycia w wiecznosci.

  Inny twierdzi, ze odchodzac do piachu, odchodzi sie do wiecznosci.

  Jeszcze inny twierdzi jest zycie u boku Boga w Jego ogrodzie....

  A jeszcze inni twierdza....

  Jest was zbyt wielu, zeby wam wszytskim odpowiadac. Niech kazdy z was ma inny nick, masz przeciez tak wiele nickow.

  Przypisz wiec kazda osobe do jednego nicku, zrob porzadek, bo na razie pod jednym nickiem (ezaw) wpisuje sie caly legion!
 • @bar-bara 11:31:45
  " Czyli twoim zdaniem KrK jest dla swietoszkow, bezgrzesznych ludzi, czyli takich, ktorzy Zbawiciela nie potrzebuja....."

  Niby ,który fragment mojej wypowiedzi pozwala Ci wyciągnąć takie wnioski?
  Ja jestem częścią POWSZECHNEGO KOŚCIOŁA APOSTOLSKIEGO ,kościoła ludzi ,z natury swej grzesznych lecz dążących do świętości , jednym się udaje osiągnąć ten stan ,innym nie.
  Życie jest drogą ....... a sakrament pojednania pozwala zmyć brud tej wędrówki.
  Jeśli Ty nie potrzebujesz pomocy w tej wędrówce ,to tylko i wyłącznie Twoja sprawa.Ja w przeciwieństwie do Ciebie nikogo nie osądzam,nie wkładam w czyjeś usta niewypowiedzianych słów.
  Ty zaś niczym FARYZEUSZE świetnie znasz pismo tylko czy rozumiesz co cytujesz?
  Szatan też świetnie zna pismo ,tylko co z tego wynika?
  I nie osądzaj bo będziesz osądzony/na.
 • @bar-bara 11:31:45
  "..Wole byc wsrod tych po przezyciach, po skrobankach..., wsrod tych, ktorymi pogardzasz, wsrod ostatnich, bo ostatni pierwszymi beda, bo komu wiele wybaczono, ten wiele miluje...."

  Ja nikim nie pogardzam i nikogo nie osądzam!!!!!!!!!!!!!

  Stwierdziłam tylko ,że ludzie ,którzy nie radzą sobie ze swoimi problemami ,bardzo często są wyjątkowo wrodzy wobec Kościoła Katolickiego,choć Kościół ich nie odtrąca .
 • @Anna.M. 12:41:34
  //
  Ty zaś niczym FARYZEUSZE świetnie znasz pismo tylko czy rozumiesz co cytujesz?
  Szatan też świetnie zna pismo ,tylko co z tego wynika?
  //

  Co z tego wynika?

  Pan Jezus do faryzeuszy i uczonych w Pismie, ktorzy zwodzili lud, powiedzial, ze maja szatana za ojca, ze jego wole pelnia.

  Teraz tez sa sludzy szatana, zyjemy bowiem w czasach konca, antychrysci sa zapowiedziani w Pismie.

  I tak jak kiedys ci uczeni w Pismie zwodzili ludzi, ktorzy Pisma NIE znali, tak rowniez dzieje sie dzisiaj.

  Tak jak kiedys, CI ktorzy Pisma NIE znali ufali i wierzyli, ze ich przywodcy religijni prawde mowia, ze Bogu sluza, tak dzieje sie rowniez dzisiaj.

  Ale NIE zwodza oni tych co Pismo znaja, lecz tych, ktorzy Biblii nie znaja.

  Dlatego ty, nieznajaca Biblii jestes w wielkim niebezpieczenstwie.

  Szatan probowal kusic Pana Jezusa wersami z Biblii, ale Pan Jezus jest Slowem Boga, On odpowiadal wersami z Biblii.

  Slowo Boga chroni nas przed zakusami zlego, ale TYLKO wtedy, gdy je znamy, gdy spelniamy wole Boga zapisana w Pismie Swietym.

  Biblia to Stary i Nowy TESTAMENT, czyli zapis woli Boga, Ojca naszego.

  Jesli ludzki testament szanujemy i spelniamy zapis woli tego, ktory go sporzadzil, to tym bardziej powinnismy poznac zapis Woli Boga-Ojca naszego i spelniac Ja.

  Czy nie modlisz sie slowami:

  ´...niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie...´(Mat.6:10)

  Kto ma spelniac wole Boga?
  Czy nie ci, ktorzy mowia, ze wierza w Niego, ze jest ich Ojcem?

  Pan Jezus powiedzial tak:

  (24) Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. (25) Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony.
  (26) Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku.
  (27) Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki . (Mat.7:24-27)

  Powiedzial tez:

  (63) Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. SLOWA, które JA WAM powiedziałem, są DUCHEM i są żYCIEM. ...
  (67) Rzekł więc Jezus do Dwunastu:
  Czyż i wy chcecie odejść?
  (68) Odpowiedział Mu Szymon Piotr:
  Panie, do kogóż pójdziemy? TY MASZ słowa życia wiecznego. (Jan.6:63,67,68)

  Niestety ty nie znajac woli Boga spisanej w Slowie Boga, nie mozesz jej spelniac.
  Ale dziwi mnie, ze nawet nie chcesz Woli Boga poznac, przeczytac Testament.

  Widzisz, ja kiedys myslalam tak jak ty dzisiaj, bylam katoliczka, Biblii nie znalam, nie wiedzialam, co znaczy jesc cialo Jezusa Chrystusa.

  Ale zaczelam poznawac Biblie.
  Poznajac Slowo Boga dowiedzialam sie, ze mam bezposrednio do Pana Jezusa nalezec, a nie do instytucji religijnej.

  Napisano:
  Slowo stalo sie cialem.

  Jezus Chrystus jest Slowem Boga i wlasnie jedzac to Slowo - Cialo mamy komunie ze Zbawicielem

  To nie oplatki-krakersy sa Cialem Zbawiciela.

  Naszym pokarmem duchowym jest Slowo Boga. Krakersy sa dla ciala, a nie dla ducha.
  Trzeba sie narodzic na nowo, duchowo, aby ujrzec Krolestwo niebieskie.

  Pan Jezus tak powiedzial:

  (5) Jezus odpowiedział:
  Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego.
  (6) To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem.
  (7) Nie dziw się, że powiedziałem ci:
  Trzeba wam się powtórnie narodzić.
  (8) Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha.
  (9) W odpowiedzi rzekł do Niego Nikodem:
  Jakżeż to się może stać?
  (10) Odpowiadając na to rzekł mu Jezus:
  Ty jesteś nauczycielem Izraela, a tego nie wiesz? (Jan.3:5-10)

  (63) Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda.
  SLOWA, które JA WAM powiedziałem, są DUCHEM i są żYCIEM. (Jan.6:63)
 • @bar-bara 13:46:39
  Wiesz podejmę ryzyko i poczekam na sąd ostateczny,jeśli mój Bóg powie mi ,że głupio żyłam ,to obiecuję ,że dam Ci znać.
  Nie interesuje mnie co wyznajesz, w jakiego boga wierzysz i kilka innych kwestii ...... ja nie atakuję Twojej wiary,Twoich kapłanów czy przewodników duchowych i oczekuję ,że Ty przestaniesz obrażać moich kapłanów.
  Wypisuj to co wypisujesz ,pouczaj rabinów czy immamów ,oni z całą pewnością Cię zrozumieją.
 • @bar-bara 13:46:39
  "Dlatego ty, nieznajaca Biblii jestes w wielkim niebezpieczenstwie. "

  Wybacz lecz o swoich błędach , wątpliwościach i grzechach rozmawiam ze swoim spowiednikiem,którego znam i któremu ufam, raczej nie Tobie prostować moje ścieżki.
 • @Anna.M. 20:44:48
  Napisalas:
  //
  Wybacz lecz o swoich błędach , wątpliwościach i grzechach rozmawiam ze swoim spowiednikiem,którego znam i któremu ufam, raczej nie Tobie prostować moje ścieżki.
  //

  Wlasnie o to chodzi, ze ty ze Zbawcieielem NIE rozmawiasz WCALE.
  CZY TO TWOJ SPOWIEDNIK CIE ZBAWIL???

  Ja NIE pisalam, bys mi ufala, wierzyla...
  Ja pisalam, bys Slowo Boga poznala.

  Czy ty nie przyjelas milosci prawdy???
  Czemu?
  Nie chcesz poznac Prawdy?
  Czemu?
 • @bar-bara 22:21:25
  " Nie chcesz poznac Prawdy?"

  Nie ,Twojej prawdy nie chcę poznawać.
  Bóg ,którego Ty przedstawiasz jest :mściwy,gardzący ludźmi,, istoty ludzkie mają się umartwiać, czekać końca świata,który właśnie nadchodzi i jest nieunikniony a na końcu czeka piekło ....

  "Wlasnie o to chodzi, ze ty ze Zbawcieielem NIE rozmawiasz WCALE."

  I znowu osądzasz i wyciągasz wnioski !
 • @bar-bara 22:21:25
  "Ja pisalam, bys Slowo Boga poznala."

  A ja znam drogę .
  Mój Pan ostrzegał przed fałszywymi prorokami.
 • @Anna.M. 23:55:43
  Klamiesz i to nieprzecietnie,
 • @Anna.M. 00:08:10
  Tak,twoj pan nie pozwala ci poznac Slowa Boga,
 • @bar-bara 03:56:33
  "Klamiesz i to nieprzecietnie,"

  Mój Pan jest ze mną!!!
  Jest moim PRZYJACIELEM, BRATEM.
  Z EUCHARYSTII czerpię siłę by walczyć ze złym.
  Zatem powiadam ci odejdź szatanie.
 • @bar-bara 04:10:59
  "Tak,twoj pan nie pozwala ci poznac Slowa Boga,"

  A Słowo Ciałem się stało !!!!
  Eucharystia jest Ciałem i Krwią!
  Idź precz plemię żmijowe!
 • @Anna.M. 20:17:26
  Widze, ze rzucalam perly przed swinie.
 • @bar-bara 22:01:42
  Pomodlę się za Ciebie , by Duch Święty rozjaśnił Twoje myśli i napełnił Twoje serce miłością bliźniego.
 • @Anna.M. 23:13:04
  Tak, pomodlisz sie, ja nawet wiem do kogo, do demona, do zmarlych ludzi, ktorzy w grobach leza...
  Pomodlisz sie do obrazu, a obraz cie nie odpowie ani razu...
 • @bar-bara 23:26:50
  Widzę,że naprawdę tego potrzebujesz.
  Zacznę od tego:

  Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
 • @Anna.M. 23:49:57
  Biedna analfabeto biblijna.
 • @bar-bara 00:00:13
  Ja Ciebie też miłuję.

  Spokojnej nocy Ci życzę.
 • @bar-bara 00:00:13
  ,Będziesz miłował Pana Boga twego z całego serca swego, z całej duszy swojej i ze wszystkich myśli swoich, a bliźniego swego jak siebie samego?.
 • @Anna.M. 00:09:59
  Dobrze wiesz to, zle ze tego nie czynisz.
 • @bar-bara 00:22:25
  Wolna wola - to dar od Stwórcy,prawda?
 • @Anna.M. 13:01:26
  Nie, nie pisze tak w Biblii.
 • @bar-bara 13:48:32
  "Nie, nie pisze tak w Biblii."

  Nie jest napisane.....

  ps
  tak w ogóle może zdecyduj się założyć blog,na którym będziesz objaśniać "pismo"

  pozdrawiam
 • @Anna.M. 14:52:00
  Skoro napisano,to pisze.
  Chyba, ze uwazasz,ze napisano, ale juz nie pisze?

  Czy czytalabys moj blog?
 • @bar-bara 15:05:25
  "Chyba, ze uwazasz,ze napisano, ale juz nie pisze?"
  Skoro JEST NAPISANE ,to już nikt teraz nie pisze.
  Wyraz jest zapisywany ,napisany ..... on,ona,ono PISZE (czynność aktualnie wykonywana).

  "Czy czytalabys moj blog?"
  Nie wiem.(to nie jest złośliwa odpowiedź)
  "Rozmawiać"można z każdym i o wszystkim z jednym małym "ale",jedna ze stron nie może autorytatywnie ,w nachalny sposób narzucać swojego zdania czy wręcz oskarżać,osądzać, potępiać i obrażać.
  Jeśli dyskusja oparta jest na własnych przemyśleniach interlokutorów a nie tylko na cytatach wyrwanych z kontekstu ,wówczas rozwija.
  Gdyby Twój blog był ,twoją interpretacją cytatu i dyskusją o twoim pojmowaniu ,to pewnie można by "pogadać".Obawiam się jednak ,że wyglądał by podobnie do Twoich komentarzy czyli cytat goni cytat....
  Z Pismem Świętym się nie dyskutuje ,jak sama słusznie zauważyłaś ale z jego pojmowaniem można,jednak własnymi słowami .Tak jak się to robi we wspólnotach,czytamy Słowo a później rozważamy ,mówimy jak Je pojmuje każdy z nas .
 • @Anna.M. 15:55:33
  Z taka skrupulatnoscia z jaka odnoislas sie do sloa 'napiasano' moglabys sbadac Pismo Swiete.

  Jesli chodzi o cytaty z Biblii, to Slowo Boga najlepiej tlumaczy sie samo.
  Dlatego podaje cytaty. MOja interpretacja jest zbedna, niedorowna Pismu.
  Najlepiej skoncentrowac sie nad tym co na prawde mowi nam Slowo Boga. To jest najwazniejsze.
 • @bar-bara 16:07:07
  A mózg jest po co?

  Jesteś jak ten sługa ,który zakopał talenty!
 • @Anna.M. 16:24:36
  Tylko ten bez mozgu potrzebuje interpretacji od drugiego czlowieka na temat Biblii.
 • @bar-bara 17:11:00
  Nie chcę wdawać się jakieś utarczki słowne z Tobą, bo to jest zupełnie bezcelowe i niczego nie wnosi więc daruj sobie te drobne złośliwostki.

  Ja zadam Ci tylko kilka pytań:
  Czy uważasz się za dobrego człowieka, lepszego od całej reszty ludzi?
  W jaki sposób tylko czytając chcesz zmienić świat?
  Czy tylko medytując w zaciszu domowym zostawisz po sobie ślad?
  Jak chcesz pomóc innym osiągnąć zbawienie?

  Żyjesz tylko dla siebie?Czy inni też się dla Ciebie liczą?
 • @Anna.M. 20:11:20
  //
  Czy uważasz się za dobrego człowieka, lepszego od całej reszty ludzi?
  //

  Przeciez juz wczesniej napisalam, ze potrzebuje Zbawiciela, ze jestem w grupie grzesznikow, wsrod tych z przejsciami i po skrobankach.
  Wiec nie rozumiem skad takie pytanie.

  //
  W jaki sposób tylko czytając chcesz zmienić świat?
  Czy tylko medytując w zaciszu domowym zostawisz po sobie ślad?
  //

  Wola Boga jest dla mnie bardzo wazna. Zostala spisana dla nas, by ja poznac i spelniac.
  Pan Jezus pokazal nam jak, pokazal na Ojca.
  Mozemy byc jak Marta, lub jak Maria.
  Jedna z nich wybrala najlepsza czastke.
  Chce byc jak ona, wybrac najlepsza czastke.
  Bogu sluzy sie nie na pokaz i nie dla przyklasku


  //
  Jak chcesz pomóc innym osiągnąć zbawienie?
  //

  Chce by poznali Jezusa Chrystusa , ktory jest Slowem Boga.
  Krewnym Jezusa Chrystusa sa ci, ktorzy Go znaja i spelniaja wole Ojca, zapisana w Biblii.
  Nie ci, ktorzy spotykaja sie w niedziele w kosciolach na mszach.
  Ci wykonuja wole czlowieka, bo woli Boga nie znaja.

  //
  Żyjesz tylko dla siebie?Czy inni też się dla Ciebie liczą?
  //

  Chce, by spelnila sie wola Boga.
  Miluje wszystkich ludzi, dlatego chce, by wszyscy poznali wole Boga, by dostapili pierwszego zmartwychwstania w czasie przyjscia Pana Jezusa, by byli w 1000 letnm Krolestwie niebieskim.


  Do czytania i zrozumienia Biblii potrzebujesz TYLKO Zbawiciela.
  Zaden czlowiek na ziemi nie moze ci tego daru zrozumienia dac.
  Ten dar to narodzenie duchowe, to bycie jednoscia z Jezusem Chrystusem, trwanie w Nim.
  On nas poucza o wszystkim.
 • @omnia 20:16:25
  Brawo! Wiele trudu sobie zadałaś. Tyle ,że cytujesz cytaty,innych komentatorów ,których ja użyłam.
  Z wyjątkiem "pieprz się" ,kierowanego do "diabliska"z którym od kilku miesięcy sobie wzajemnie "dokuczamy".Nie zauważyłam by wspomniany diablisko,poczuł się urażony ale to już sprawa między nim i mną.
  Wróć może do medytacji.
 • @nana 17:58:57
  //
  Żaden kościół na świecie nie może reprezentować Boga, ponieważ nie ma tak dużego kościoła, by Bóg mógł się w nim zmieścić.
  //

  Tu nie chodzi o wielkosc.
  Koscioly nie daja osobistego poznania Boga, bo NIE sa Jezusem Chrystusem!

  Tu chodzi o osobiste poznanie Jezusa Chrystusa, bycie w jednosci z Nim, tak jak On byl jednoscia z Ojcem.

  Jesli poznamu Pana Jezusa poznamy Ojca.
  Jezus Chrystus jeste JEDYNA droga do Ojca!


  //
  Po prostu Bóg jest poza możliwościami poznawczymi ludzkiego mózgu i należy się z tym pogodzić, a nawet zaprzyjaźnić.
  //

  Slowa Pana Jezusa przecza temu!
 • @omnia 18:31:32
  Pan Jezus mowi:

  (5) Odezwał się do Niego Tomasz:
  Panie, nie wiemy, dokąd idziesz.
  Jak więc możemy znać drogę?
  (6) Odpowiedział mu Jezus:
  Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
  Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.
  (7) Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca.
  Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście.
  (8) Rzekł do Niego Filip:
  Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy.
  (9) Odpowiedział mu Jezus:
  Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś?
  Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. (Jan.14:5-9)

  W Biblii zobaczyc, widziec, to znaczy rowniez znac.

  Kto pozna Pana Jezusa pozna Boga.

  Filip znal Pana Jezusa cielesnie, ale nie znal jeszcze duchowo.
  Apostol Pawel nie znal Pana Jezusa cielesnie, ale poznal duchowo.

  Imie biblijnie znaczy charakter.

  (6) Objawiłem IMIE Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje.(Jan17:6)

  Pan Jezus objawil nam charakter Ojca.

  Jesli znamy Jezusa Chrystusa, Jego cechy charakteru, znamy Ojca.

  Im bardziej poznajemy, im bardziej stajemy sie jednoscia z Nim, tym wiecej rozumiemy, tym glebiej rozumiemy Slowo Boga..., to jest proces.

  Natomiast w Krolestwie niebieskim bedziemy juz widzieli wyrazniej.

  (2) Pomiędzy rynkiem Miasta a rzeką, po obu brzegach, drzewo życia, rodzące dwanaście owoców - wydające swój owoc każdego miesiąca - a liście drzewa /służą/ do leczenia narodów. (Ap.22:2)

  To leczenie, to jest to wyrazne widzenie...

  To w wielkim skrocie i slowami, ale to sa opisy duchowego poznania, dlatego slowa tego nie oddaja.

  Ale poznajemy juz tu na ziemi, rodzimy sie duchowo tu na ziemi, stanowimy jednosc z Chrystusem juz tu na ziemi..., wtedy On daje nam zrozumienie....
 • @omnia 20:24:26
  To jest tak, jak z nastaniem dnia.
  Zaczyna sie od szarowki, gdzie juz troche widzimy, widzimy kontury, ale jeszcze bardzo niewyraznie.
  Pozniej coraz jasniej ,wiec te kontury sa bardziej widoczne, ale jeszcze nie wyrazne....

  Ten swit to nasze zycie, OD kiedy sie obudzimy i przestajemy sluchac ludzi, przywodcow religijnych, lecz zdamy sie calkowicie na Zbawiciela.
  Wtedy ten swit staje sie coraz jasniejszy i przez cale nasze zycie tu na ziemi widzimy coraz lepiej.

  Wszystko co mamy wiedziec o Zbawicielu jest w Biblii, ale zrozumienie dostajemy od Zbawiciela, podobnie jak prorok Daniel.

  Stad zalozenie, ze nie poznamy Boga jest bledne, bo mamy poznawac. Ale nie jak Szawel, lecz tak jak Pawel.
 • @omnia 07:17:26
  Odszczekalabym, gdyby Nana nie napisala takiego na przyklad zdania:

  ´Po prostu Bóg jest poza możliwościami poznawczymi ludzkiego mózgu i należy się z tym pogodzić, a nawet zaprzyjaźnić. ´

  Innymi slowy, pisanie, ze nie mozliwe jest dla nas poznanie Boga, nie jest zgodne ze Slowem Boga, bo mamy poznawac.

  Czego nie mozemy, to jest zrobic z tego powiedzmy sobie dziedziny naukowej i wykladac poznanie Boga jako przedmiot nauki.
  Poniewaz poznawanie Boga dzieje sie osobiscie, kazdy z osobna poznaje poprzez poznawanie Pana Jezusa i w ciagu zycia.

  Chodzi mi tez o to, ze pisanie, ze nie mozemy poznac Boga doprowadza niektorych do tego, ze skoro niemozliwe, to po co sobie tym glowe zawracac, po co czytac Biblie?

  Wtedy pozostaje wiara w nieznanego Boga. Taka wiara jest bezsensem.

  Poza tym jest sprzeczna z Przykazaniami Boga, bo jak mam milowac Boga, skoro Go nie znam?
  To jest niemozliwe.

  W cytacie z 1 Kor. 13:12, ktory podalas ( i nie tylko tam) jest uzyte greckie slowo ginóskó, ktore znaczy znac osobiscie, sam na sam, tak jak maz zna zone, stac sie jednoscia, mieszkac pod jednym dachem, byc razem...

  1097. ginóskó
  http://concordances.org/greek/1097.htm

  Ale nawet maz zony nie zna, jesli nie przeszedl z nia roznych sytuacji. Jesli nie zna jej jak ona sie zachowuje w biedzie, czy w chorobie, to tak na prawde nie zna jej do konca, lecz czesciowo.

  Apostol Pawel na przyklad, cieszy sie z uciskow, z tego, ze byl w niebezpieczenstwach, kamieniowany..., bo poznal Boga bardziej, wiedzial wiecej...

  Tak wiec to poznanie Boga zalezy od tego jakie jest nasze zycie rowniez.
  Dziecko zna Boga inaczej, niz starzec po roznych doswiadczeniach zyciowych.
 • @omnia 20:11:37
  Zgadzam sie, jednak powinnismy pamietac reakcje Zbawiciela na nierzadnice, ktora przylapano na nierzadzie i przyprowadzono do Niego.

  Powinnismy panmietac rozmowe Jezusa Chrystusa z Samarytanka. Nie tylko Pan Jezus jej nie potepia, ze zyje z mezczyzna, ktory nie jest jej mezem, ale mowi wlasnie jej, ze jest Mesjaszem!!!

  Ilu osobom Pan Jezus wyznal, ze jest Masjaszem?
  Dlaczego wlasnie tej samarytance wyznal kim jest?


  (16) A On jej odpowiedział:
  Idź, zawołaj swego męża i wróć tutaj.
  (17) A kobieta odrzekła Mu na to:
  Nie mam męża.
  Rzekł do niej Jezus:
  Dobrze powiedziałaś:
  Nie mam męża.
  (18) Miałaś bowiem pięciu mężów, a ten, którego masz teraz, nie jest twoim mężem.
  To powiedziałaś zgodnie z prawdą.
  (19) Rzekła do Niego kobieta:
  Panie, widzę, że jesteś prorokiem.
  (20) Ojcowie nasi oddawali cześć Bogu na tej górze, a wy mówicie, że w Jerozolimie jest miejsce, gdzie należy czcić Boga.
  (21) Odpowiedział jej Jezus: Wierz Mi, kobieto, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie czcili Ojca.
  (22) Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów (w grece Z JUDEI).
  (23) Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec.
  (24) Bóg jest duchem; potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie.
  (25) Rzekła do Niego kobieta:
  Wiem, że przyjdzie MWSJASZ, zwany CHRYSTUSEM.
  A kiedy On przyjdzie, objawi nam wszystko.
  (26) Powiedział do niej Jezus:
  JESTEM NIEM JA, który z tobą mówię.(Jan.4:16-26)

  Ale oczywiscie rozwiazlosc jest zla, nie nalezy zyc w rozwiazlosci,nie nalzey propagowac rozwiazlosci, bo jest dla nas zla!

  Ale osad kobiety, czy ona sie dobrze prowadzi, czy tez nie, nie nalezy do mnie.
  To jest jej sprawa, miedzy nia, a Bogiem.

  Mowie o tym, bo wiem ile potwornosci przezyly kobiety i ich nieslubne dzieci przed wojna. Jak nimi pogardzano!

  I to niby wierzacy ludzie, a tak bardzo je upadlali, tak bardzo okrotni byli!!!

  Nie bylo w nich nic ze Zbawiciela.
  Daleko byli od Boga, choc sami mieli dzieci slubne, zyli w zwiazku malzenskim!!!

  Jest czystosc serca i czytsosc na pokaz.

  (15) Dla czystych wszystko jest czyste, dla skalanych zaś i niewiernych nie ma nic czystego, lecz duch ich i sumienie są zbrukane. (Tyt.1:15)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031