Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
480 postów 1309 komentarzy

Swiat Akwedukta

Akwedukt - Zyje dosc dlugo i staram sie mysleć. W życiu działam na wielu obszarach :-) Fizyka, sztuka inżynierska i logika - to podstawy myślenia racjonalnego. Ale również wiem sporo o duchowości. Bo przed nią przyszłość.

Czy można psa lub kota założyć na haczyk wędki by złowić rekina?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Spójrz proszę na to zdjęcie. Jest porażające. Jak można psiaka lub kota - żywe zwierzęta - przyjaciele człowieka - zahaczyć na wędkę by łowić rekiny? To wydaje się wprost niewiarygodne - ale prawdziwe.

Robią to jednak w Meksyku i na Islandii.

Sam wędkowałem w moim życiu kilka lat i miałem dziwne odczucia wbijając na haczyk chrabąszcza, konika polego lub rasówkę (glizdę).

Ale do głowy by mi nie przyszło że można haczyki wbijać w żywe psy lub koty. To coś strasznego.

Popatrz:

Chcesz zaprotestować?

Widzisz tego pieska z haczykami wbitymi w jego mordkę? Przecież to poraża, poniewiera totallnie.

Jak tak można skurwysyny robić? A nabij się sam gnoju na hak i rzuć do wody.

Sorry, poniosło mnie. To się dla mnie po prostu w głowie nie mieści. W jakim świecie żyjemy?

W świecie hańby.

Brakuje mi słów.

Jeśli chcesz spełnić swój człowieczy obowiązek - zaprotestuj:

//www.causes.com/actions/1679274?causes_ref=email&recruiter_id=155594433&template=activity_invitation_mailer%2Factivity_invitation&utm_campaign=action_invitation_email&utm_medium=email&utm_source=causes

Proszę, poświęc temu chwilkę cennego czasu.

Bądź człowiekiem.

Pozdrawiam serdecznie.

KOMENTARZE

 • Akwedukcie
  to tak nie działa. My tutaj nic nie możemy zrobić tak naprawdę... a takie epatowanie świata podobnymi zdjęciami jest po prostu szukaniem sensacji i podkręcaniem nerwów.

  Wszystko co możemy zrobić to zmieniać siebie. To nie znaczy że nie mamy reagować i działać... ale to tak nie działa jak się czasami nam wydaje... że jeśli kogoś zabiją to my zrobimy marsz pamięci i to coś pomoże. To nic nie da. Tu trzeba codziennie zmieniać siebie i trwać, dawać świadectwo...

  W świecie dzieje się wiele różnych rzeczy... w chinach normalnie zjada się psy bo to jest przysmak... ale nie tylko inne zwierzątka też się zjada. I to cały czas ma miejsce... a co my możemy i mamy z tym zrobić?

  Ja stanowczo nawołuję że jeśli chcemy coś uczynić to zaczynajmy od siebie i swojego najbliższego otoczenia. Łatwo jest mówić że u kogoś biją murzynów, ale dużo trudniej jest realnie działać w swoim środowisku.

  Nie odbieraj tego personalnie, po prostu wyrażam swoje stanowcze stanowisko które jest oparte na racjonalnych przesłankach.

  Nie jestem przeciwny uświadamianiu sobie co sie dzieje ale też potrzeba jest raczej rozwoju ducha... a my co mamy? Rozwój konsumpcjonizmu i cielesności.. a przy tym podobne akcje nawołujące do ratowania tego czego się uratować nie da... a nawet jeśli uratujesz jednego to cała rzesza i tak zginie. Uratujesz tego to zginie inny.

  Murzyni zabijają słonie ze wzgledu na ich kły... ale ktoś na zachodzie kupuje wyroby z tych kłów za duże pieniądze.
 • A tu jest filmik z łowienia "na kota"
  Jeśli ktoś ma słabą głowę niech nie ogląda bo może sobie popsuć nerwy.

  http://www.youtube.com/watch?v=0SosrmQXAQ8&feature=player_embedded
 • Tylko glupek nie wie
  Tylko glupek nie wie, ze z takiego rekina jest wiecej miesa niz z psa!!!
 • @Antymedyczny 20:25:16
  Dzięki z

  Komentarz - ale lekko się z nim nie zgadzam.
  Staram się od kilku lat nie jadać mięsa, bo w nim cierpienie zwierząt. No ale to moja osobista sprawa.

  Kiedyś przez miesiąc, nie z własnej woli pracowałem w rzeźni holenderskiej.
  Pracowałem po stronie tych ubitych zwierząt - ale w przerwach wychodziłem na zewnątrz na papierosa, To co widziałem - było okropne -zwierzęta czują co ich czeka.
  Któregoś dnia poszedłem na stanowiska przed moim. Chodziłem w gumowcach wśród krwi tych świnek. Po miesiącu zrezygnowałem z tej pracy. To był dla mnie w pewnym sensie czas obowiązkowy. Bo komuś coś przrzekłem.

  Osobiście sperzeciwam się praktykom zabijania psów, kotów, słoni i innych zwierząt.
  A już wkładanie na haczyk psów lub kotów - ŻYWYCH - uznaję na hańbę człowieka.'

  Ja tylko postarałem się o przekaz tej informacji i o protest. Ot i tyle co mogłem zrobić. Ludzie muszą o tym wiedzieć.
 • @jaDOCENT 20:39:28
  Zatem jestem głupkiem. OK.

  No comments. Smacznego.
 • @Akwedukt 20:41:24
  Ja się zgadzam z tym co piszesz ale nie do końca.

  Powiedz co czuje zwierze kiedy jest zabijane przez drapieżniki?

  Taki jest świat.

  Problem nie jest w tym żeby jeść mięso tylko w tym ile go jeść i przede wszystkim jak traktować zwierzęta. Normalnie np. krowę czy byka hodowało się przez kilka lat, latał sobie po łące i używał środowiska. A dzisiaj te zwierzęta trzyma się często w zamknięciu i szprycuje żeby szybko dojrzały. Dawniej trzeba było hodować takiego zwierzaka co najmniej dwa lata a teraz to wystarczy 4 miesiące.

  No i jeszcze kwestia tego ile ludzie jedzą. Bo tu jest też pies pogrzebany. Ludzie obżerają się... jak te świnie. BO się źle odżywiają i z tego wszystkiego wychodzą takie cuda.

  Nie będę cię przekonywać ale z niejedzeniem mięsa trzeba uważać. Szczególnie jeśli nasza dieta nie jest zbilansowana odpowiednio.

  Ale ja też nie jadam mięsa systematycznie, raczej od okazji do okazji. Właściwie bardzo rzadko jem wieprzowinę czy wołowinę, częściej drób.
 • @Akwedukt 20:52:27
  Oj, ja troche alegorycznie. To dla tych, ktorzy zyja uluda "zielonej wyspy".
 • Ludziom po prostu odbija
  trwa wyścig szczurów który skończy się wielkim upadkiem... bo tak się zawsze kończy kiedy jeden przez drugiego próbuje wejść coraz wyżej... to jest wielki taniec, ostatni taniec... niestety z wieloma rzeczami trudno się zgodzić, ale trzeba też mieć na uwadze to że nie jesteśmy w stanie wielu rzeczom zapobiec. I nie można też z tego powodu dać się zwariować.. Np. robiąc coś na złość, na pokaz. Do życia należy podchodzić racjonalnie. Nie robić nic na zasadzie afektu i awersji bo to nie jest dobre. W życiu trzeba być świadomym i trzeźwym. Racjonalnie oceniać rzeczywistość.

  Ludzie za to szaleństwo płacą równie straszną karę... prócz głupoty są jeszcze konsekwencje piekielne. Te wszystkie choroby i problemy nie biorą się z niczego. Tak jak człowiek żyje i jaki ma stosunek do środowiska w którym żyje tak sam otrzymuje zapłatę. Z jednej strony jest dobrze a z drugiej jest bardzo źle. Wręcz tragicznie. Ale tego się już nie zatrzyma. Poziom skretynienia raczej rośnie mimo wszystko, brakuje takieg twardego surowego podejścia i spojrzenia na świat,. Liczy się to żeby być głosnym, znanym, bogatym, wypasionym... ludzie poszukują szczęścia w używce, w konsumpcji a nie w życiu duchowym, w rozwoju... ale znowu nie ma co pesymistycznie na to patrzeć, zawsze można zrobić coś i zacząć od siebie. TO jest naprawdę dużo, ogólnie w masie mało ale w prawdzie jest to naprawdę dużo.
 • WYBACZMI MI PANIE BOZE...
  Jesli zlapalbym takiego sadyste w swoje rece to golymi rekoma bym udusil...
 • zaprotestowałem i...
  wysłałem do jeszcze 13 osób na facebooku. Zachęcam do pokzania swojego człowieczeństwa
 • Bestialstwo
  Zrobione. Zaprotestowałam. Tych wymądrzających się komentatorów należy kopnąć w dupę, a nie dyskutować ze skurwysynami. Strasznie mi żal tych cierpiących zwierzątek, strasznie. Sama mam kotki i ratowałam im po wielokroć życie. Kocham je, chociaż robią mi różne szkody i cieszę się, że nie jestem takim ludzkim gnojem, jak mordercy tych zwierząt i "wyrozumiali komentatorzy" pod Pana wpisem. Wspaniale, że ma Pan normalne ludzkie odruchy i uczucia. Dziękuję.
 • Dla takiej bestii w ludzkiej skórze.
  Powinna istnieć reinkarnacja.
  Jak w klątwie, rzuconej w "Diunie" na zdrajcę, przez Lady Jessicę.
  Dlatego piszę- "Skurwielu, życzę ci sto tysięcy śmierci".
  Pan Bóg powinien pokarać cię odradzaniem się jako mordowane zwierzęta, poznaj grozę agonii, dzikiego strachu przez niezliczony łańcuch wcieleń.
 • ...!
  http://www.wykop.pl/ramka/591487/jedzenie-uciekajace-z-talerza-czyli-casu-marzu-ikizukuri/
  Ying Yang Fish (Chiny) - Kolejne szokujące danie z Chin. Popularnie znane jako ‘martwa- żywa- ryba’ czyli po prostu Ying Yang fish. To danie składa się z żywej, poruszającej jaszcze głową ryby. Jednak od skrzeli w dół jest ona usmażona ii pokryta sosami (słodkim i kwaśnym) Kiedy sięgniesz po usmażony kawałek ryba będzie poruszać głową. To danie jest już zakazane na świecie, jednak w Chinach jest nadal popularne.

  Kolejną bardzo kontrowersyjną potrawą jest na wpół ugotowany wąż którego kawałki nadal się poruszają. Oczywiście potrawa popularna w Chinach.

  Kolejne przykłady, to tzw. przemysłowa hodowla i ubój (a m.in. uśmiercanie świń, krów na oczach pobratymców, którym łamie się nogi, bo nie chcą podejść do msa bolesnej i upodlająco przeprowadzanej śmierci, by m.in. pieski miały co jeść).

  Tego jest na świecie dużo więcej...

  www.o2.pl / www.sfora.pl | Sobota 04.02.2012, 21:10
  NIEMCY CORAZ CZĘŚCIEJ UPRAWIAJĄ SEKS ZE ZWIERZĘTAMI. TO JUŻ PLAGA
  Tłumnie odwiedzają takie domy publiczne.
  Notujemy coraz więcej takich przypadków. Powstają nawet specjalne domy publiczne – powiedziała Madeleine Martin, z organizacji chroniącej prawa zwierząt.
  Ich adresy bez problemu można znaleźć w sieci.
  Zdaniem urzędników należy natychmiast zaostrzyć prawo, aby skutecznie karać zoofilii.
  Obecnie w Niemczech można karać tylko za rozpowszechnianie pornografii zwierzęcej. Uprawianie seksu z czworonogami nie jest natomiast przestępstwem - pisze "Frankfurter Rundschau".
  Według obrońców praw zwierząt to nie są już pojedyncze incydenty. Można mówić o nowej modzie i stylu bycia.
  Seks ze zwierzętami był zakazany w Niemczech do 1969 roku. | TM

  www.o2.pl / www.sfora.pl | Środa 09.11.2011, 21:22
  LEKARZE PRZERAŻENI. TU CO TRZECI FACET UPRAWIA SEKS ZE ZWIERZĘTAMI
  Ich ofiarami padają nawet kury.
  Aż 35 proc. mężczyzn z dziewiczych terenów Brazylii przyznaje się do uprawiania seksu ze zwierzętami. Są to krowy, klacze, świnie, a nawet kury.
  To szokujące wyniki badań urologów, którzy sprawdzali dlaczego w tych regionach tak wielu mężczyzn choruje na raka prącia - donosi "The Daily Mail".
  Naukowcy odkryli, że wśród zoofilów ryzyko wystąpienia tego nowotworu jest dwa razy wyższe. Brazylijscy mężczyźni uprawiający seks z zwierzętami częściej zapadają też na choroby przenoszone drogą płciową.
  Przerażające jest to, że 21 proc. zoofilów przyznaje, że stosuje te praktyki dłużej niż 5 lat. Część uprawia seks ze zwierzętami nawet codziennie - mówi dr Stjnio de Cassio Zequi, urolog z Sao Paulo.
  Dodaje, że takie kontakty powodują mikro-urazy w tkankach prącia, a wydzieliny zwierząt są toksyczne dla ludzi. | AJ

  [To ma mse na całym świecie, bez wyjątku. Jedyna różnica jest w skali. – red.]

  "ANGORA" nr 11, 12.03.2006 r.
  W. Brytania „THE TIMES” 27.02.06. Cena 0,40 GBP
  Jedenaście z dwunastu najgroźniejszych czynników bioterrorystycznych pochodzi od zwierząt
  NOWA PLAGA LUDZKOŚCI
  Co najmniej jeden nowy patogen przełamuje każdego roku barierę międzygatunkową, narażając ludzi na kontakt z nowymi chorobami, wcześniej groźnymi wyłącznie dla zwierząt.
  Pierwsza próba skatalogowania nowych bakterii i wirusów zdolnych do zakażania ludzi wykazała 38 patogenów, które pojawiły się w ostatnich 25 latach. Trzy czwarte z nich, w tym HIV, ptasia grypa, SARS i nowy wariant choroby Creutzfeldta-Jakoba początkowo były chorobami wyłącznie zwierzęcymi. Projekt, który nadzorował dr Mark Woolhouse z Uniwersytetu w Edynburgu, pozwolił na identyfikację 1400 patogenów szkodliwych dla ludzi, z których co najmniej 800 przekroczyło wcześniej barierę międzygatunkową. Nie jest jasne, czy współcześnie zwiększa się liczba zwierzęcych chorób
  groźnych dla ludzi. Dr Woolhouse uważa jednak, że nie jest możliwe, by wcześniej w historii ludzie byli narażeni na kontakt z porównywalnie dużą liczbą nowych patogenów. Zmiany w naszym zachowaniu, w tym jedzenie mięsa dzikich zwierząt, intensywnagospodarka rolna, łatwość podróżowania na duże odległości oraz globalne ocieplenie, mogły w dużym stopniu przyczynić się do rozprzestrzenienia wśród ludzi niebezpiecznych zwierzęcych drobnoustrojów.
  – Obserwowane obecnie zwiększenie liczby patogenów przekraczających barierę międzygatunkową jest zbyt szybkie, by dało się je wytłumaczyć z perspektywy ewolucyjnej skali czasu - powiedział dr Woolhouse na zjeździe Amerykańskiego Stowarzyszenia dla Popierania Postępu Nauki (AAAS) w Saint Louis. – Gdyby takie tempo utrzymywało się od wieków, zalałaby nas fala szkodliwych drobnoustrojów. (…)
  Najbardziej złowrogim przykładem patogenu, który niedawno pokonał barierę międzygatunkową, jest wirus HIV, który pierwotnie występował u afrykańskich małp. Podobnie rozprzestrzeniały się odpowiedzialne za gorączki krwotoczne wirusy Marburg i Ebola, koronawirus wywołujący SARS, szczep H5N1 ptasiej grypy czy wirus zachodniego Nilu (...)
  Mark Henderson © THE TIMES NEWSPAPER LIMITED, 2006

  „WPROST” nr 37, 16.09.2007 r.: GROŹNE ZWIERZĘTA Ponad 70 proc. nowych chorób u ludzi wywołują zwierzęta – wynika z najnowszego dorocznego raportu Światowej Organizacji Zdrowia, opublikowanego pod hasłem „Bezpieczna przyszłość”. Najbardziej niebezpieczny dla ludzi jest wciąż wirus H5N1 wywołujący ptasią grypę.
  (PB)

  -------------------------

  CZYM SIĘ RÓŻNI RACJONALNE PODEJŚCIE OD RELIGIJNEGO:
  Racjonaliści: Dostosujmy wielkość naszej populacji do możliwości ekosystemów/Natury, Planety.
  Katolicy: „Rozmnażajcie się i czyńcie sobie Ziemię poddaną.” – rzekł Pan!

  R.: Niech rozmnażają się wyłącznie ludzie zdrowi, normalni, inteligentni, urodziwi; o wysokich pozytywnych walorach; doskonalmy, a nie degenerujmy nasz gatunek; zapobiegajmy m.in. w ten sposób pierwotnym przyczynom problemów, strat, klęsk, tragedii, cierpień, nieszczęść, potworności.
  K.: Ludzie upośledzeni, chorzy, cierpiący, nieszczęśliwi są bliscy Panu, Jemu umiłowani! Jakaś pozytywna selekcja prokreacyjna, doskonalenie naszego gatunku to podjudy szatana!

  R.: Racjonalnie inwestujmy, w tym w odnawialne źródła energii (np. w elektrownie wiatrowo-pompowo-wodne, geotermiczne), oczywiście mające podstawy ekonomiczne, i nie dotujmy górnictwa węglowego na cele energetyczne.
  K.: Opłacajmy księży, obdarowujmy Kościół katolicki, budujmy kościoły, sanktuaria, itp.!

  R.: Brońmy się, konstruktywnie działajmy, w tym wspierajmy konstruktywistów, rozwiązujmy problemy i zapobiegajmy ich powstawaniu.
  K.: Wszelka władza pochodzi od Boga! Pogódźmy się, bo to jest kara boska, módlmy się, czekajmy na przyjście Pana naszego; nastanie Królestwa Bożego!

  R.: Poszerzajmy naszą wiedzę o rzeczach pozytywnie użytecznych; rozwijamy się intelektualnie; doskonalmy nasze umysły.
  K.: Czytajma Pismo Świnte i słuchajma ksiundzów!

  R.: Szerzmy racjonalizm.
  K. Szerzmy religijność!

  Itp., itd...
 • @brian 23:24:12
  ciekawe jak mocno przeklinasz aborterów ludzkich dzieci ... czy znajdujesz większe przekleństwa?
 • @ALL Czy z podobną odrazą i pasją reagujecie na
  setki tysięcy poszarpanych w łonach matek dzieci ludzkich? Czy bardziej was wzrusza cierpienie kotka?
  Sami sobie odpowiedzcie na ile jesteście ludźmi, a na ile wytworem cywilizacji śmierci ... gdzie człowieka się traktuje gorzej niż bydlę.
 • chrześcijańskie rytuały rytualne zabijanie zarzynanie ubój cierpienia zwierząt
  https://www.google.pl/search?q=chrze%C5%9Bcija%C5%84skie+rytua%C5%82y+rytualne+zabijanie+zarzynanie+ub%C3%B3j+cierpienia+zwierz%C4%85t&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
 • @Redaktor1966 00:01:05
  Żydzi i Arabowie mają nakaz rytualnego uboju poprzez poderżnięcie gardła na żywo i wykrwawienie.
  Chrześcianie - pierwszyraz słyszę! To jakaś bzdura.
 • @polipid 23:45:58
  To jest przemilczany holockaust.
  Na szczęście, losem Nienarodzonych, zajmuje się wiele osób.
  Przekleństwo morderców dzieci i pomstę, zostawiam Bogu.
 • @
  Ludzie to największe bestie jakie chodzą po tym świecie,a ktoś kto w taki potworny spoób traktuje zwierzęta,powinien być traktowany dokładnie tak samo,za to co wyprawia

  Jeśli jest potworem wobec ludzi,należy go traktować z całą surowością,ale to samo dotyczy zwierząt,one cierpią TAK SAMO odczuwają TAK SAMO BÓL czy STRACH!!!
 • @Antymedyczny 20:57:11
  przestań, człowieku, k****, filozofować, tu jest temat konkretny.


  a miłośnikom specjałów kuchni chińskiej polecam te obrazki:

  http://farm6.staticflickr.com/5053/5491178234_1630c0d924_o.jpg
 • @polipid 00:06:48
  tyle, że Arab (Muzułmanin) raczej nie dręczył by kota.
 • SKURWYSYŃSTWO !
  Wybaczcie ale skurwysyństwo istniało,istnieje i będzie istnieć !Problem jednak w powiększającej skali,która gwałtownie rośnie na wskutek polityki ekonomicznej,która ją powiększa !
 • Autor
  Uderza Pan w ton emocjonalny. To jest zrozumiałe, po psy , czy koty uchodzą za zwierzęta domowe, czyli takie, z którymi człowiek się "zżywa" i ma do nich stosunek emocjonalny.
  Ale proszę mi powiedzieć, jaka jest wg.Pana różnica między wykorzystaniem jako przynętę robaka, a dzikiego psa dingo, np? czy jest taka różnica? To tylko Pańskie indywidualne "złe samopoczucie" powoduje tą różnicę, bo formalnie nie ma żadnej. Jeżeli takiego psa używa się jako "żywą " zanętę, to przecież nie ma Pan żadnej pewności, że nabity na haczyk pędrak jest zupełnie martwy.Czy on odczuwa to inaczej, niż dziki pies?

  Popieram komentarz plogera @polipid.
  Przestańmy traktować zwierzęta jak ludzi!

  ps. nie wędkuję, hoduję zwierzęta, nigdy ich nie maltretuję, tylko szybko uśmiercam. szkodnika typu osa, komar, ślimak bezmuszlowy itp, stonka czy cokolwiek innego albo pozostawiam przy życiu albo zdecydowanym ruchem rozgniatam.
 • ZDEJMIJCIE DO CHOLERY TĄ FOTKĘ!
  Czy to jacyś pokręceni sadyści? Nie ci co dręczą psy, tylko ci co przez dwa dni trzymają fotografię na SG. Wielu tu miłośników zwierząt i sama taka fotografia jest makabrycznie okrutna. Trzeba mieć pewien umiar.
 • To przerażające ilu komentatorów nie widzi nic złego w maltretowaniu zwierząt
  Od rzemyczka do koniczka, jak mówi przysłowie, dręczymy zwierzę z czasem nie zawahamy się nad torturowaniem człowieka. Pies, kot, koń czy świnia ma świadomość, potwierdzają to badania, a nie tylko posiadacze owych, pędrak nie ma, co powinno być wiadome chyba wszystkim absolwentem szkół niskiego szczebla, czyżby nauka biologii całkowicie zanikła ?
  Rekin ma więcej mięsa niż pies , oczywiste, człowiek też zwykle ma więcej mięsa niż pies. I też można żywego rzucić na przynętę.
 • @finka 09:20:49
  Pies ma świadomośc , tak? Pies jest na tyle "inteligentnym " zwierzęciem, że można go wytresować. W związku z czym przywiązuje się do właściciela i okazuje mu wierność. Tylko tyle.
  Jeżeli świnia ma "świadomość" to dlaczego nie urządza strajku głodowego, wiedząc ,że szybki tucz przyspiesza ją do śmierci?
 • .
  Kochajmy naszych "braci" młodszych - zwierzęta, nie pastwy się nad nimi, nie bądźmy dla nich okrutni, nie znęcajmy się nad nimi, z drugiej strony nie traktujmy zwierząt, jak ludzi i pamiętajmy o tym, że nasz Bóg Jedyny Stwórca Ziemi i całego kosmosu (JEDYNY!) pozwolił nam jeść zwierzęta.
 • @Paweł Tonderski 10:34:52
  Panie Tonderski .Ogólnie zgadzam się z Pańskim komentarzem, z jednym wyjątkiem:
  "Kochajmy naszych "braci" młodszych - zwierzęta"
  Zwierzęta jeżeli juz nazwać je naszymi "braćmi" to starszymi, a nie młodszymi.
 • Hong Kong
  To wlaśnie w tym miejscu - w dobie kryzysu - nieco ponad 100 lat temu - rozpowszechnil się kanibalizm za pieniądze. Klijentowi prezentowano żywą ofiarę (mlody chlopiec, lub dziewczynka), a ten wybieral sobie część ciala do konsumpcji. Co bylo dalej można się domyśleć. Caly ten proceder opisal Albert Fish - seryjny morderca - który tak upodobal sobie ludzkie mięso - że po powrocie do USA, nie zaprzestal .......
  Kanibalizm rozpowszechnil się i w ZSRR - konkretnie na Ukrainie - lata trzydzieste (glód).
  Ludzie potrafią być obrzydliwi - a przyczyny są różne - te najpotworniejsze - to pazerność na pieniądz (zysk), lub czerpanie z tego przyjemności.
  To opisuje post i pokazuje filmik - choć sprawa dotyczy zwierząt.

  http://www.youtube.com/watch?v=_bxC_t2WgG0
 • @prawi co wiec 10:49:36
  Starszych braci to mamy tylko jednych, nie chciałem żeby byli do siebie podobni, bo przecież nawet oni nie pochodzą od zwierząt. :)

  A tak naprawdę powinniśmy pisać i mówić o zwierzętach, że to są nasi bracia MNIEJSI. :) To z mojej strony była kolejna prowokacja, która przy dniu świętym mnie się całkowicie powiodła. A w pierwszym szeregu naprawiaczy i poprawiaczy, jak zwykle liberałowie?
 • Jaka karma
  taki karmnik !
  Panowie po prostu piszą scenariusz na kolejny odcinek podróży swych dusz.
 • @Wolnyczlowiek 22:09:53
  i MNIE WYBACZ BOŻE, BO UCZYNIŁABYM TO SAMO TYM ZWYRODNIALCOM !!!
 • Akwedukcie
  A co powiesz na zrywanie żywcem skóry z psa, gotowanie żywcem i inne masakry które dzieją się w Chinach ?

  Nie wierzysz ? Niestety nie podam Ci linka do filmiku bo nie chcę tego znowu widzieć, a widziałem kilka lat temu przez przypadek, więc chyba nawet bym nie znalazł źródła - i dobrze, bo nie chce tego znowu widzieć...
 • @Pirx 00:51:58
  Czego się czepiasz, co ci się nie podoba?
 • @brian 23:24:12
  Brian... tylko kim się stajesz mając takie emocje?

  A swoją drogą to czy nie przechodzimy czasem obojętnie koło tragedii które mają miejsce obok nas? I co, dlaczego nie interesuje nas los innych? Bo się boimy? Bo ryzykujemy swoim życiem?

  Niestety prawda jest taka że ktoś płaci za nasz los.
 • @Wolnyczlowiek 22:09:53
  Zanim on by ciebie nie udusił albo nie rozwalił z jakiejś dwururki...

  i jeszcze sie na Boga powołujesz... ciekawe... w świadomości duchowej byś kogoś udusił? To byś miał grzech straszny, śmiertelny.
 • @Gosia z Wrocka 12:36:03
  Nic byś nie uczyniła... to tylko nadęty balon pychy tak przemawia. Kłamstwo które jest od szatana.
 • @Paweł Tonderski 11:33:30
  to ostrożnie z tymi prowokacjami, bo w końcu sprowokuje Pan samego siebie.
 • Dobra, czas wziąć się za meritum.
  Na pytanie Autora:
  "Czy można psa lub kota założyć na haczyk wędki by złowić rekina?"
  odpowiedź brzmi -MOŻNA. (byleby z ostrożna)
  A tak juz zupełnie poważnie to ocena naszego postępowania względem zwierząt zależy od sytuacji. Czyli inaczej niż w relacjach międzyludzkich, gdzie kontekst nie jest żadnym usprawiedliwieniem .
  Jeżeli można upolować czy wyhodować a następnie je uśmiercić bez zadawania niepotrzebnego cierpienia, to trzeba to robić. Jeżeli pomimo pełnej obfitości mięsiwa ktoś chce upolować rekina , to nie może posłuzyć się cierpieniem innego zwierzęcia.
  Jeżeli natomiast jestem rozbitkiem na bezludnej wyspie wraz z moją rodziną i ulubionym, najwierniejszym psem, i jedyną możliwością uzyskania pożywienia jest zanęcenie rekina żywym psem, to mam, nie tylko prawo, ale OBOWIĄZEK TAK ZROBIĆ!
 • Dzięki za wpis.
  Podpisałem i posłałem znajomym.
 • Czyn to haniebny,
  bo dokonywany z PREMEDYTACJA przez tzw. 'czlowieka' i nie ma co mieszac w poruszona tutaj kwestie inne pokrewne sprawy, w rodzaju ze zwierzeta poluja na zwierzeta, lub/i aborcji, etc. etc. Lepiej ich nie mieszac, bo sa miedzy nimi dosc zasadnicze roznice. Temat tutaj poruszony odnosi sie do tego co dzieje sie w relacji czlowiek - zwierze, a nie w relacji zwierze - zwierze, czy czlowiek - czlowiek...

  Jesli jest petycja na to szczegolne bestialstwo wobec zwierzat, to trzeba ja podpisac, a nie filozofowac... Jesli bedzie petycja przeciwko okrucienstwu czy konsumowaniu psow w Chinach, to tez ja podpisze. Co do aborcji, to tez kwestia indywidualnych pogladow, a te sa b. rozne.
 • @mambatyodtaty 17:00:55
  Nie, nie usunę tego zdjęcia. Bo daje ludziom sporo do myślenia.

  Wiem o problemach z unicestwianiem dzieci w trakacie ciąży - ale to jakby iinny temat, warto mu poświęcić osobny post ,bo ważny.

  Nie wyobrażam sobie by mojemu psu lub kotu, ktoś w nozdrza wbił kotwiczki próbując uczynić z nich zakąskę dla rekina.

  Niech tacy ludzie wypowiedzą się na NE.
 • @omnia 21:50:15
  Właśnie to. TO JEST OKRUCIEŃSTWO. O to chodzi w tym wszystkim. O to że się ma za nic życie. Ale co tam samemu się też dalej nie wchodzi.

  Wszystko jest wedle planu. Jak ma być.

  Kto czyni nieprawość niech nieprawość czyni, a kto sprawiedliwy niech jest sprawiedliwy.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031