Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
480 postów 1309 komentarzy

Swiat Akwedukta

Akwedukt - Zyje dosc dlugo i staram sie mysleć. W życiu działam na wielu obszarach :-) Fizyka, sztuka inżynierska i logika - to podstawy myślenia racjonalnego. Ale również wiem sporo o duchowości. Bo przed nią przyszłość.

Wywiad z Panem Grzegorzem Braunem – Koluszki 10-102012.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ogromnie szanuję i podziwiam Pana Grzegorza Brauna. Piękny język polski, znakomita znajomość historii jak i doskonała pamięć. Obejrzałem sobie jego kolejny wywiad w Koluszkach:

Oto ten wywiad - dość długi - niestety:
 Pomijając podniesione w ostatnich momentach tego wykładu – wywiadu, kwestie izraelskie ( z którymi się całkowicie zgadzam a są bardzo ważne dla państwa polskiego)  – to jednak zastanawia mnie kilka tematów.
1.      Zgadzam się z Pana tezą, że odnowa Polski może się zacząć od prowincji a nie od centralnych urzędów umiejscowionych w W-wie,
 
2.      Pan Braun, znakomicie się orientuje w historii oraz obecnych realiach polskich. Ale czy w realiach polskiego kościoła katolickiego? Jestem pewien, że tak, że taką wiedzę ma. No ale, to, że działa i jeszcze żyje na wolności z pewnością zależy od jego „sojuszu z KK polskim”. Walka na 2 fronty to zawsze ogromne niebezpieczeństwo i marne szanse na wygrane. Nie jestem przeciwny religii chrześcijańskiej – i innej. Każdy ma prawo wyboru. Jednak nie można schować pod dywan działań i osiągnięć materialnych (działania Komisji Majątkowej o której ostatnio cisza – bo żadna władza nie chce spojrzeć prawdzie w oczy, korzystania z usług byłych SB-ków by te korzyści osiągnąć itd.).  Sorry – a jak to się ma do przesłania Św. Franciszka z Asyżu? Nijak.
 
3.      Rozumiem, że w każdych czasach by pozycja jakiejkolwiek organizacji się liczyła – musiała ona mieć zasoby finansowe. Ale czy zawsze? No niestety nie. Np. – jaką kasą dysponował Jezus Chrystus?
 
4.      Pan Braun mówi na spotkaniu w Koluszkach : Kościół (czyli religia), Szkoła i Strzelnice.
 
5.      Tak się składa Panie Grzegorzu, że w PRL-u właśnie, będąc w LO – ćwiczyłem strzelanie nie z wiatrówki (śruty) a z KBK-su – a więc co Pan na to? Czyli z prawdziwej amunicji a nie śrutów. Odbyłem kilka lat później roczną służbę wojskową w Szkole Oficerów Rezerwy – i strzelanie (wyniki) – miałem niezłe. Z prawdziwej – bojowej amunicji. Ponieważ akurat (1980) zmieniały się regulaminy – to odbyłem je 2 razy. Wg zasad starych i nowszych.
Ps: To są moje prywatne uwagi. I jeszcze jedna Szanowny Panie Grzegorzu Braun. Odpowiedź na pytanie zadane w 15 sek nie może trwać 30 min.

KOMENTARZE

 • Dlaczego niestety
  Jeśli mądrze mówi, to im więcej tym lepiej.
 • Księdzu dobrodziejowi też dziękujemy, że ''się interesuje'' co tam u owiec słychać,
  co dziś jest rzadkie.
 • małe uzupełnienie ws. technicznych
  Moja pełna zgodność z p. Braunem w temacie minimalnych i podstawowych form obecnej pracy organicznej.
  Co do ewentualnego uzyskania lepszych wyników tej pracy, zarówno na strzelnicy, jak i ewentualnie przyszłej deratyzacji naszej ojczyzny ze szczurów podgryzajacych podstawy Naszej narodowej egzystencji proponuję pobrać jeszcze dostepną a fachową i rozwijającą dla tego lekturę :
  Podręcznik strzelca wyborowego,

  Do pobrania w formie pdf

  http://magxxx.wordpress.com/2011/01/05/poradnik-strzelca-wyborowego-i-sztuka-celnego-strzelania-pdf
 • @Kościesza 09:00:56
  Niezły ten blog :) Braun na pewno pochwaliłby za tematykę. Popatrzyłem dokładniej. Dodam że legalna stara (tzn nowe repliki) broń czarnoprochowa to także karabiny z celownikami optycznymi, oczywiście jedne z pierwszych takich, a sam tradycyjny celownik pozwala wprawnemu strzelcowi na ogień celny dalej niż te śmieszne karabinki współczesne na amunicję pośrednią. To praktycznie pistoleciki maszynowe, a nie porządne karabiny z których można przebić opancerzoną blachę itd Kiedyś strzelano i na kilometr.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930