Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
480 postów 1309 komentarzy

Swiat Akwedukta

Akwedukt - Zyje dosc dlugo i staram sie mysleć. W życiu działam na wielu obszarach :-) Fizyka, sztuka inżynierska i logika - to podstawy myślenia racjonalnego. Ale również wiem sporo o duchowości. Bo przed nią przyszłość.

Wywiad z Panem Grzegorzem Braunem – Koluszki 10-102012.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ogromnie szanuję i podziwiam Pana Grzegorza Brauna. Piękny język polski, znakomita znajomość historii jak i doskonała pamięć. Obejrzałem sobie jego kolejny wywiad w Koluszkach:

Oto ten wywiad - dość długi - niestety:
 Pomijając podniesione w ostatnich momentach tego wykładu – wywiadu, kwestie izraelskie ( z którymi się całkowicie zgadzam a są bardzo ważne dla państwa polskiego)  – to jednak zastanawia mnie kilka tematów.
1.      Zgadzam się z Pana tezą, że odnowa Polski może się zacząć od prowincji a nie od centralnych urzędów umiejscowionych w W-wie,
 
2.      Pan Braun, znakomicie się orientuje w historii oraz obecnych realiach polskich. Ale czy w realiach polskiego kościoła katolickiego? Jestem pewien, że tak, że taką wiedzę ma. No ale, to, że działa i jeszcze żyje na wolności z pewnością zależy od jego „sojuszu z KK polskim”. Walka na 2 fronty to zawsze ogromne niebezpieczeństwo i marne szanse na wygrane. Nie jestem przeciwny religii chrześcijańskiej – i innej. Każdy ma prawo wyboru. Jednak nie można schować pod dywan działań i osiągnięć materialnych (działania Komisji Majątkowej o której ostatnio cisza – bo żadna władza nie chce spojrzeć prawdzie w oczy, korzystania z usług byłych SB-ków by te korzyści osiągnąć itd.).  Sorry – a jak to się ma do przesłania Św. Franciszka z Asyżu? Nijak.
 
3.      Rozumiem, że w każdych czasach by pozycja jakiejkolwiek organizacji się liczyła – musiała ona mieć zasoby finansowe. Ale czy zawsze? No niestety nie. Np. – jaką kasą dysponował Jezus Chrystus?
 
4.      Pan Braun mówi na spotkaniu w Koluszkach : Kościół (czyli religia), Szkoła i Strzelnice.
 
5.      Tak się składa Panie Grzegorzu, że w PRL-u właśnie, będąc w LO – ćwiczyłem strzelanie nie z wiatrówki (śruty) a z KBK-su – a więc co Pan na to? Czyli z prawdziwej amunicji a nie śrutów. Odbyłem kilka lat później roczną służbę wojskową w Szkole Oficerów Rezerwy – i strzelanie (wyniki) – miałem niezłe. Z prawdziwej – bojowej amunicji. Ponieważ akurat (1980) zmieniały się regulaminy – to odbyłem je 2 razy. Wg zasad starych i nowszych.
Ps: To są moje prywatne uwagi. I jeszcze jedna Szanowny Panie Grzegorzu Braun. Odpowiedź na pytanie zadane w 15 sek nie może trwać 30 min.

KOMENTARZE

 • Dlaczego niestety
  Jeśli mądrze mówi, to im więcej tym lepiej.
 • Księdzu dobrodziejowi też dziękujemy, że ''się interesuje'' co tam u owiec słychać,
  co dziś jest rzadkie.
 • małe uzupełnienie ws. technicznych
  Moja pełna zgodność z p. Braunem w temacie minimalnych i podstawowych form obecnej pracy organicznej.
  Co do ewentualnego uzyskania lepszych wyników tej pracy, zarówno na strzelnicy, jak i ewentualnie przyszłej deratyzacji naszej ojczyzny ze szczurów podgryzajacych podstawy Naszej narodowej egzystencji proponuję pobrać jeszcze dostepną a fachową i rozwijającą dla tego lekturę :
  Podręcznik strzelca wyborowego,

  Do pobrania w formie pdf

  http://magxxx.wordpress.com/2011/01/05/poradnik-strzelca-wyborowego-i-sztuka-celnego-strzelania-pdf
 • @Kościesza 09:00:56
  Niezły ten blog :) Braun na pewno pochwaliłby za tematykę. Popatrzyłem dokładniej. Dodam że legalna stara (tzn nowe repliki) broń czarnoprochowa to także karabiny z celownikami optycznymi, oczywiście jedne z pierwszych takich, a sam tradycyjny celownik pozwala wprawnemu strzelcowi na ogień celny dalej niż te śmieszne karabinki współczesne na amunicję pośrednią. To praktycznie pistoleciki maszynowe, a nie porządne karabiny z których można przebić opancerzoną blachę itd Kiedyś strzelano i na kilometr.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031