Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
480 postów 1309 komentarzy

Swiat Akwedukta

Akwedukt - Zyje dosc dlugo i staram sie mysleć. W życiu działam na wielu obszarach :-) Fizyka, sztuka inżynierska i logika - to podstawy myślenia racjonalnego. Ale również wiem sporo o duchowości. Bo przed nią przyszłość.

Ś.P. Chorąży Remigiusz Muś - tak sobie dumam o jego śmierci.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co prawda za wcześnie na jakiekolwiek oceny ale pewne fakty wydają się być pewne.

Chorąży Remigiusz Muś zeznał:

1. Tak Jak-40 jak Ił-76 oraz Tu-154 M - dostali komendę z "wieży w Smoleńsku" o zejściu na wysokość 50 m i nie mniejszą,
 
2. Skąd to wiedział? Ano siedział w kabinie Jaka-40 i słuchał korespondencji,
 
3. W zapisach stenogramów odczytanych w Krakowie, z rozmów w kokpicie TU-154M - nie takiej informacji, jak wiemy, mało tego decyzja o odejściu zapadła na wysokości lotu 100 m nad poziomem lotniska (barometrycznej), takie zapisy są,
 
4. Nagranie z Jaka -40 - słuchał go chorąży Muś, zdaje się, że było zarejestrowane w skrzynce Jaka-40 - prokuratura wysłała go do odsłuchu ponownie w Krakowie i CISZA,
 
5. Chorąży Muś twierdził, że słyszał 2 wybuchy przed katastrofą a Minister Macierewicz  oficjalnie mówi o podobnych zeznaniach ok. 58 osób – w tym Rosjan.
 
Nagrania z wieży w Smoleńsku – jak wiemy „przypadkiem się nie nagrały” – czy można się zatem dziwić?
 
Kilka dni temu zakończyła się w Warszawie konferencja naukowców poświęcona tej katastrofie. Po raz kolejny wypowiadali polscy uczeni pracujący za granicą oraz spora grupa pracujących w Polsce, która zaczęła oficjalnie na ten temat się wypowiadać. Uczestnicy konferencji w zdecydowanej większości twierdzili, że przyczyną tej katastrofy były min   2 wybuchy we wnętrzu konstrukcji TU-154M.
 
Nie przypadkiem okazało się to zgodne z zeznaniami Ś.P. Chorążego Musia.
 
Z pewnością Remigiusz Muś słuchał internetowych transmisji z tej konferencji. Zatem powinien się cieszyć, że potwierdzają się jego zeznania.
 
No ale z tego powodu z pewnością nikt nie popełni samobójstwa przez powieszenie się na lince żeglarskiej.
 
Czy chorąży był żeglarzem? Tego nie wiemy. Poza tym linkę żeglarską posiada się w domu niekoniecznie będąc żeglarzem. Wręcz przeciwnie, te informacje mogły zasiać w jego głowie wiarę w swoje zeznania i nadzieję, że prawda powoli zaczyna wychodzić na jaw.
 
Nic nie wiemy o jakichkolwiek problemach rodzinnych czy finansowych mieszkającego z rodziną w prywatnym domu pod Warszawą Chorążego.
 
Hipotetycznie, Ś.P. Chorąży Remigiusz Muś mógł mieć pewną wiedzę, której nie mógł wyjawić i trawiące go poczucie „winy” – mogłoby doprowadzić do samobójstwa.
 
Ale nie kilka dni po konferencji naukowej w Warszawie – której rezultaty potwierdzały jego zeznania.
Gdyby miał jakąś inną wiedzę, z którą nie mógł się podzielić – bo np. mu zakazano – to czy nie lepiej o niej powiedzieć mediom – no bo skoro miałby wybrać samobójstwo – to byłoby to zdecydowanie lepsze i prostsze rozwiązanie.
 
No ale nie mi osądzać.
 
Dziwi jednak tak szybka informacja rzecznika policji:
- Mogę jedynie powiedzieć, że wstępne oględziny nie wskazują na udział osób trzecich – stwierdził M. Mrozek. Najprawdopodobniej zarządzona zostanie sekcja zwłok. Zdecyduje o tym prokurator.”
 
Co to znaczy udział osób trzecich?
 
Nie zostawili na miejscu „samobójstwa” dowodów osobistych?
 
Nie widać na głowie denata śladów uderzenia młotkiem?
 
Nie skrępowano mu rąk?
 
W dzisiejszych czasach, gdy jednym psiknięciem aerozolu „bezśladowo fizycznie” można obezwładnić każdego człowieka a potem z nim zrobić co się zechce, takie pośpieszne oświadczenie wydaje się „dziwne”.
 
Wszystkie działania KBWL, prokuratur, wysokich polskich urzędników państwowych narzuca mi podejrzenie, że nad nimi wszystkimi działa jeszcze jeden „urząd”.
 
Czy urząd ten ma jednak świadomość, że ponad nim działa jeszcze „Najwyższy Urząd” – który ma czas – i z karą się nie śpieszy?
 
 Tak duża ilość przypadków zabójstw lub samobójstw w Polsce, osób związanych z wiedzą o katastrofie smoleńskiej wydaje się jasno wskazywać, że dzieją się Polsce od roku 2009 rzeczy straszne.
 

KOMENTARZE

 • Seryjny samobójca
  Seryjny samobójca działa w week-end, tak aby prokuratura mogła zatrzeć ślady. Patomorfolog potwierdzi, że nie było ingerencji osób trzecich i po sprawie.
 • Walczmy o pokój ich dusz
  Machloję przykryje pół metrowa warstwa ziemi.
 • Macierewicz mówił o światkach co słyszeli wybuchy.
  Miejmy nadzieje, że pozostali ocaleją.
 • Trochę to dziwne ale...
  trudno odmić logiki.
 • @NUS 19:27:57
  jeden z nich musiał przykładnie umrzeć, żeby reszta trzymała język za zębami.
 • Dyżurna Paradowska jutro powie...
  że był wędkarzem i ryba nie brała. Stres powodujący wetknięcie w głowę resztek rękawa i rękawiczek. Bolszewia już się nie patyczkuje.
 • @NUS 19:27:57
  A Sikorski:
  http://www.youtube.com/watch?v=NXL9PQ0ddJ8
 • Ciekawe!
  ad. 5:
  Sikorski od początku podkreślał:
  http://www.youtube.com/watch?v=NXL9PQ0ddJ8
 • Swoją drogą..
  jak długo jeszcze upadlać nas będą potomkowie rodu Szujskich?
 • .
  "dostali komendę z "wieży w Smoleńsku" o zejściu na wysokość 50 m i nie mniejszą"
  ____________________________

  I dalej stwierdził w swojej wypowiedzi, że wiedzieli iz to lotnisko ma dozwolone 100 metrów, że niżej nie było wolno im zejść oraz że osiagając 100metrów musieli (oni i ci z TU154) leciec płasko aż zobaczą lotnisko.
 • Akwedukcie,
  przegraliśmy wojnę na terenach Gruzji wierząc po raz kolejny w fałszywe sojusze i to są konsekwencje.Dziś tylko ktoś bardzo,bardzo mądry i roztropny widzi,że przyszłość Narodu musi zostać związana porozumieniem z Rosją,tak z Rosją.Wszelkie działania wrogie wobec Rosji będą tylko zaciskaniem pętli na szyi bezbronnego narodu,przegraliśmy i trzeba jakość z tego wyjść.Popatrz jak dogadują się dziś najwięksi wrogowie spod Leningradu,Stalingradu,Moskwy itp.Jeśli ktoś bawi się ogniem to niestety musi być świadomy pożaru.I po co nam to było?Już w 1939 roku przerabialiśmy ten scenariusz,w zamian za angielsko-francuskie papierki zwane sojuszami straciliśmy 1/3 Narodu.Ech,szkoda tego kraju,tych ludzi.
 • @Bibrus 20:28:45
  wojnę przegraliśmy, jak uznaliśmy, że dorobek dwóch pokoleń Polaków za PRLu trzeba spisać na straty (popiwek, zniesienie ceł, ulgi dla obcego kapitału, prywatyzacja, a przed nią wymuszenie fałszywych bankructw, aby było za złotówkę, itd...),

  ta cała historia z Gruzją to było tylko strojenie fochów dawno przegranego.
 • @
  Taak, niezwykła wręcz fala "samobójstw"...
  Czas weekendów,jest wręcz w nich normą,jak słusznie youtoo zauważył...
 • Tak działa SS
  http://www.youtube.com/watch?v=vR_ibbhytUI
 • @Bibrus 20:28:45
  Po pierwsze, nie uczestniczyliśmy militarnie w wojnie Rosji z Gruzją.
  Poleciał tam tylko Ś.P. Prezydent Lech Kaczyński i politycznie uniemożliwił Rosji atak na ten kraj.

  Po drugie. Gdybanie coby było gdyby Polska w roku 1939 zbratała się z Niemcami lub ZSRR - skutki tego trudno przewidzieć. Nie sądzę by to się skończyło w efekcie dobrze dla Polski. Bez względu na wybór. Bo w obu przypadkach lawina wojenna potoczyłaby się po terytorium Polski.
  No ale nawet w przypadku takiego hipotetycznego "zwycięstwa" nad Niemcami lub ZSRR - to zawsze bylibyśmy wasalem siły większej.

  Sojusz i jego skutki z ZSRR - znamy. Chyba, że Pan nie pamięta - tysięcy patriotów polskich pomordowanych już po wojnie przez NKWD i polski UB.

  Pozostaje jeszcze aspekt wyzysku ekonomicznego Polski przez ZSRR.

  Pamiętam, że polscy rolnicy hodowali miliony zwierząt hodowlanych - w przeciwnieństwie od tego co obserujemy obecnie - a ciągle były braki w sklepach. Czemu?

  Zatem wg Pana dzisiaj powinniśmy zacisnąć zęby i całować w pupę Rosję?

  No to całujemy - i mamy np najdroższy gaz w Europie.

  To po śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego v-ce premier Pawlak podpisał najbardziej niekorzystny dla nas kontrakt dostaw gazu.

  Prezydent Lech Kaczyński by na to nie pozwolił.

  Rosja pokazuje nam obecnie jak można "bezcześcić zwłoki" pasażerów TU-154 M, jak można olewać polskie niby to żądania o oddanie wraku itp.

  Leżacego próbje się podnośić a nie kopać i śmiać się bezczelnie w twarz.
 • @Akwedukt 21:31:24
  "poleciał tam tylko Prezydent"i właśnie to wystarczyło.Nie mierzymy sił na zamiary.Proszę poszukać w sieci filmu na "You Tube"-Sprawa Litwinienki.

  Nie miałem na myśli bratania się z Niemcami,chodziło o fałszywe gwarancje Angielsko-Francuskie.

  Dziś nie chodzi o uleganie Rosji klękając,to już jest,chodzi o mądrą politykę taką,aby wilk był syty i owca cała.To trudne,ale nie niemożliwe,wszelka konfrontacyjna postawa zakończy się o wiele gorzej niż Smoleńsk.Jesteśmy na etapie gdzie trzeba za wszelką cenę ratować to co jeszcze zostało.
  Prezydent Lech Kaczyński zagrał va bank z oszustami i przegrał.Takie są fakty.Efektem tego może być coś znacznie gorszego niż Smoleńsk.Pozdrawiam.
 • @Bibrus 21:45:05
  Nie wpadną nam na chatę ale wystarczy że gaz rurką przypierdolą jak mróz ściśnie.
  A zrobią tą, oj zrobią.
 • @Anna Zofia
  Ta rozbieżność dat jest zdumiewajaca -mam na myśli orędzie przygotowane kilka godzin przed katastrofą,to porażające!
  Dodatkowo przemilczane ostrzeżenie nt zagrożenia atakiem terrorystycznym,które to szybko zostało usunięte z sieci...
  Nie da się Wszystkim zamknąć usta,a ineternet daje mozliwości,iż
  tysiące internautów czyta info choćby w N.E,czy ogląda Pani klip.
 • Żyjemy w ubekistanie
  Ponieważ w Smoleńsku żadnej katastrofy nie było więc każdy tzw. świadek był i jest świadkiem z nadania Moskwy.

  Sowieci od jakiegoś czasu wycofują niektórych swoich agentów.
 • @Bibrus 20:28:45
  Uważaj bo ciebie tez wycofają jak będziesz taki nachalny w tym stręczeniu nam sojuszu z sowietem.
 • @AnnaZofia 19:42:33
  Wiadomości szokujące - o ile prawdziwe.
 • @AnnaZofia 19:42:33
  Zwróciła Pan uwagę na godziny?
 • @Bibrus 21:45:05
  Powiedz mi Bibrus jedno, tylko dobrze się zastanów:
  Co byś zrobił na miejscu polskiego rządu 2 lata temu, dzisiaj i za kilka lat, gdybyś wkrótce po katastrofie otrzymał od wywiadu niepodważalne informacje że zamachu dokonała powiedzmy Rosja?

  Krzyczał byś wniebogłosy i pięściami groził, łącznie z płaczem w Strasburgu, czy też podszedł byś do sprawy inaczej? Co byś robił wtedy, dzisiaj i w przyszłości gdybyś to ty rządził Polską?
 • to, co opisuje Autor
  jest tu, warto przeczytać, bo to może zniknąć:

  http://smolensk2010.cba.pl/analizy/W_obronie_polskich_lotnikow.pdf
 • @FanDaVinci 00:23:41 chyba już znikło...
  Kliknij..
 • @Bibrus 20:28:45
  Mądrą politykę wobec tych stepowych barbarzyńców prowadził tylko król Stefan Batory i marszałek Piłsudski!! Aby można było taką mądra politykę wobec moskiewskiej barberii prowadzic, najsamprzód trzeba zniszczyc tu w Polsce moskiewska agenture wszelskiej masci: ta WSIową, chazarobolszewicka jak równiez tą biberusową czyli pozytecznych idiotów, oportunustycznych i konformistycznych skoorwysynów których niestety po latach PRLu i 3 RP namnozyło nam się co niemiara!
  Lemingi myśla, że jak będa stać na boku a nawet przyklaskiwac seryjnemu samobójcy, to ten pozwoli im dalej grillowac z butelką zimnego lecha w reku! Ten motłoch nie wie, że kolejną ofiarą kremlowskiego bandyty bedą włansie polskie lemingi!! Już leminża rasa ma niemiecko-ruską pętle na szyi, ale nadal sie łudzi że ta petla się nie zaciagnie jak będą siedzieć cicho i klaskac Tuskowi i Komoruskowi..Szef IPNu śp.Kurtyka zamordowany w Smoleńsku, na krótko przed swoją śmiercią powiedział: Tusk ze swoimi współpracownikami z Berlina i Moskwy domykaja system i wkrótce zaczna znikać ludzie..No i znikają! Znikają tak samo jak po wrzesniu 1939 kiedy to w ramach umowy Berlin-Moskwa metodycznie mordowano polską inteligencję..A co było potem? Potem były kontrybucje, wywózki na Sybir, na roboty do Niemiec! I nie miało to znaczenia że ówczesny polski leming nie wadził okupantom a zdarzało się nawet sprzyjał!
 • @LosHelios 19:30:11
  po 2,5 roku? To jakaś paranoja.
 • dwa razy 50 m.
  06.07.2010
  http://www.tvn24.pl/10883,1,rozmowa.html
  Remigiusz Muś, technik pokładowy z załogi Jaka-40, który 10 kwietnia wylądował w Smoleńsku przed katastrofą
  polskiego tupolewa, powiedział w wywiadzie udzielonym tvn24.pl, że kontroler z wieży w Smoleńsku zezwolił załodze
  prezydenckiego samolotu na zejście do wysokości 50 m - podczas gdy z opublikowanego stenogramu wynika, że
  kontroler miał zezwolić na zejście do stu metrów.
  Remigiusz Muś w wywiadzie twierdzi, że już po wylądowaniu Jaka-40, pozostając w kabinie, słyszał przez
  radio rozmowę między załogą Tu-154 i kontrolerem i słyszał wyraźnie, że kontroler miał zezwolić na zejście do
  "wysokości decyzji" 50 m, na której załoga miała zdecydować, czy wyląduje. Według Musia, również załoga Jaka
  dostała zgodę na zejście do 50 m, podobnie jak załoga rosyjskiego Iła z funkcjonariuszami ochrony, który po nieudanej
  próbie lądowania odleciał na inne lotnisko.
 • @Andrzej Słonawski 08:07:55
  ale fajnie musiało im się nagrywać czarne skrzynki.
 • @konserwatystka 22:27:15
  Tak, tego nie sposób nie zauważyć.
 • @AnnaZofia 17:49:51
  Od czasu gdy zostały opublikowane stenogramy z rozmów Sikorski- Centrum Operacyjne piszę o tych rozbieżnościach i o tym, że żadne media.. żadne.. także te, które na co dzień z lubością atakują PO i Sikorskiego...nie zapytały co też ten pan robił przez dwa tygodnie od 10 do 14 kwietnia kiedy to obowiązywał czas 8.56 i promowano tę godzinę na godzinę żałoby narodowej.
  Nikt nigdy nie podjął się by zaatakować i Sikorskiego i cały szereg osób, które twierdzą, że były gdzieś tam w pobliżu. Gdy się czeka na taaaką delegację, szczególnie służbowo to cały czas patrzy się na zegarek. 15 minut to jest baaardzo dużo.

  Nikt nie powiedział społeczeństwu.. to niemożliwe!!!
 • @Wolfi3737 12:56:23
  Jeśli to prawda - to....
  Strach się bać Siły Zła w Polsce - ale wszystkich nie wybiją.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031